Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nysa i Radlin – coś sobie udowodnić

Nysa i Radlin – coś sobie udowodnić

fot. archiwum

Górnik Radlin spadł z PLS w ubiegłym sezonie za sprawą AZS PWSZ Nysa. Nysanie w barażach o PLS nie sprostali Gwardii Wrocław. W ten sposób obaj ubiegłoroczni uczestnicy PLS, w tym roku zagrają razem w I lidze. Mają sobie wiele do udowodnienia... Pierwsza okazja już 8 października.

O przygotowaniach nysan do sezonu informowaliśmy dużo. I liga rusza 1 października, ale AZS PWSZ na inaugurację poczeka tydzień dłużej niż inni I-ligowcy, gdyż w pierwszej kolejce pauzuje. W drugiej natomiast zagra u siebie…właśnie z Górnikiem Radlin.

 

Gospodarzem tego pojedynku pierwotnie miał być zespół z Radlina, jednak kłopoty z halą spowodowały, że drużyna trenerów Przybysza i Lipa poprosiła o zmianę gospodarza. 

Klub z Nysy przystał na taką propozycję i mecz w przyszły weekend odbędzie się w Nysie. Jest to zatem inny termin niż pierwotnie zakładał ligowy kalendarz (15 października).

 

Radlinianie mają spore zamieszanie z terminarzem ligi, ze względu na problemy z przygotowaniem hali do rozgrywek. Zarząd SK Górnik wystąpił do Zarządu AZS Nysa o zmianę terminu rozgrywania meczów tych drużyn. Stąd pierwszy mecz, 8 października, odbędzie się w Nysie, natomiast 11 stycznia 2006, rewanż drużyny zagrają już w Domu Sportu. Propozycja radlinian została zaakceptowana przez Prezesa Zarządu AZS Nysa – wymaga jeszcze formalnego zatwierdzenia przez PZPS.

 

Górnik Radlin inauguracyjny mecz I ligi rozegra 1 października, z SMS I PZPS Spała, na wyjeździe. Tydzień później (8 października) radlinianie zagrają też na wyjeździe z Nysą. Za dwa tygodnie, będą pauzować. Tak więc pierwszy mecz nowego sezonu przed własną publicznością, zagrają dopiero 26 października, z bardzo silnym Jadarem Radom.

 

Przejściowe problemy z halą, nie przeszkadzały Górnikowi w prawidłowych przygotowaniach do sezonu. Radlinianie nie uczestniczyli w największych organizowanych w okresie przygotowawczym turniejach. Zagrali jednak sporo spotkań kontrolnych. W ostatni weekend grali w II Memoriale im. T. Szlagora w Andrychowie.

 

W pierwszym meczu Górnik przegrał z MOS Będzin 1:3, następnie pokonał gospodarzy (MKS Andrychów) 3:2 oraz Karpaty Krosno 3:0. Ostatecznie okazało się, że radlinianie mają równy stosunek setów z Będzinem, ale lepsze małe punkty. Wszystko wskazywało, że Górnik powinien wygrać turniej…ale organizatorzy zadecydowali, że o pierwszym miejscu rozstrzygnie bezpośredni mecz, który wygrali zawodnicy MOS Będzin. Dla Górnika zostało drugie miejsce. Najważniejsze jednak jest to, że zespół z meczu na mecz gra lepiej.

 

Turniej w Andrychowie był oficjalnym debiutem pary trenerskiej Marek Przybysz i Łukasz Lip.

źródło: gornikradlin.wb.pl, inf. własna, nksnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved