Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Muszynianka: Będzie feta i… mistrzostwo?

Muszynianka: Będzie feta i… mistrzostwo?

fot. archiwum

Trzy mistrzynie Europy zagrają w nowym sezonie w drużynie siatkarek Muszynianki: Joanna Mirek, Natalia Bamber i Milena Rosner. W Muszynie we wtorek szykuje się wielka feta, podczas której przywitane zostaną złote medalistki.

Muszynianka, mająca tak silny skład, mierzy teraz w ekstraklasie wysoko – nawet w mistrzostwo. – W najbliższy wtorek, przed meczem towarzyskim naszej drużyny z BKS Bielsko Biała, powitamy uroczyście nasze trzy mistrzynie – powiedział dyrektor klubu Grzegorz Jeżowski. – Będzie także czwarta złota medalistka Agata Mróz, reprezentująca BKS. Przybędą przedstawiciele miejscowych władz, a może także z Nowego Sącza. Zapowiada się duża feta. Przygotowaliśmy dla mistrzyń Europy kilka niespodzianek, których oczywiście teraz nie mogę ujawnić.

W leżącej koło Krynicy pięciotysięcznej Muszynie postawiono na siatkówkę kobiet. Miejscowa wytwórnia wód mineralnych stała się sponsorem strategicznym drużyny, której udało się dwa lata temu awansować do ekstraklasy. W ostatnim sezonie Muszynianka z trudem uratowała się przed spadkiem, ale w tym sezonie, po wzmocnieniach, stać ją będzie na walkę w czołówce tabeli.

Mirek grać będzie u nas już drugi sezon, natomiast Bamber i Rosner zadebiutują w Muszyniance – dodał trener Bogdan Serwiński. – Nie było większych trudności ze ściągnięciem reprezentantek kraju do Muszyny. Zawodniczki wiedzą, że jesteśmy dobrze zorganizowanym klubem i stabilnym finansowo. Ponadto przed sezonem doszły do naszej drużyny Słowaczka Monika Smak, Magdalena Banecka z AZS AWF Poznań i Ewa Cabajewska ze Stali Mielec. Mamy silny zespół, który powinien liczyć się w walce o medale.Sponsor drużyny wspólnie z władzami gminy sfinansował budowę nowej hali dla siatkarek. Teraz mecze może obejrzeć 600 osób. We wtorek zabraknie prawdopodobnie biletów na fetę z okazji powitania trzech mistrzyń Europy w Muszynie.

Trenujemy już od lipca, ale trzy nasze złote medalistki dołączą do drużyny dopiero w poniedziałek – powiedział Serwiński. – A liga rusza już 22 października. Pozostało więc niewiele czasu na zgranie drużyny. Ale jestem dobrej myśli. Tak doświadczone i świetne zawodniczki powinny szybko wkomponować się w zespół. W listopadzie złote medalistki wyjadą z reprezentacją do Japonii na Ligę Wielkich Mistrzyń. Na szczęście rozgrywki ligowe zostaną w tym czasie zawieszone. Będziemy trenować bez nich. To na pewno nie ułatwi mi budowę stabilnej i wysokiej formy zespołu, ale uporam się z tym problemem.

W ubiegłym sezonie Muszynianka z trudem uratowała się przed spadkiem. Powodem kryzysu były liczne kontuzje siatkarek. Teraz przed zespołem Muszynianki stawia się znacznie wyższe cele. W końcu to jedyna drużyna w LSK mająca w swoim składzie aż trzy mistrzynie Europy.

Sponsor, który wyłożył pieniądze na transfery, oczekuje teraz od drużyny wejścia do pierwszej czwórki najlepszych zespołów w kraju – stwierdził Grzegorz Jeżowski. – To jest plan minimum. Jeśli się nam nie uda tego osiągnąć, będzie to porażka. Mam nadzieję, że osiągniemy więcej, zdobywając jeden z medali. Nie wyłączając złotego.

Pięciotysięczna Muszyna czeka na pierwsze i historyczne w dziejach miasteczka mistrzostwo Polski.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved