Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Avia Świdnik – GTPS Gorzów

I liga mężczyzn: Avia Świdnik – GTPS Gorzów

Już 1 października rozpoczną zmagania drużyny pierwszej ligi siatkówki. Tego dnia rozgrywki rozpocznie również świdnicka Avia. Jej przeciwnikiem będzie gorzowski GTPS, który poprzedni sezon I ligi serii B zakończył na miejscu 7, o trzy oczka wyżej niż świdniczanie.

W sezonie 2004/05 drużyny prowadzone przez Krzysztofa Lemieszka (Avia) i Waldemara Wspaniałego (GTPS), zagrały „na remis”. Mecz w Świdniku zakończył się zwycięstwem Avii 3:0. W rewanżu, gorzowianie odpowiedzieli tym samym.

W okresie międzysezonowym obie drużyny dokonały wielu roszad. Drużynę GTPS-u, w której występuje z powodzeniem były rozgrywający Avii, Paweł Łojewski, wzmocniło kilku graczy Orła Międzyrzecz, m.in. Tomasz Sokołowski, który, jak się okazuje, mógł występować w Avii Świdnik (grał w tej drużynie, w czasie Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii).Ostatecznie zagra on jednak w Gorzowie.

Szeregi Avii wzmocnili natomiast Wojciech Pawłowski, Wojciech Kazimierczak, Marcin Kryś, Marcin Jarosz i Łukasz Szczepanik. Do gry po przerwie spowodowanej wypadkiem powracają Dariusz Jałoza i Łukasz Maziak.

Ostatnim przedsezonowym sprawdzianem Avii byl Turniej Ziemi Radomskiej, w którym ostatecznie świdniczanie zajęli drugie miejsce (w ośmiozespołowej stawce). W finale przegrali z gospodarzem – bardzo mocną drużyną Jadaru Radom. Zapowiada się zatem ciekawy mecz.

źródło: ASPS Avia Świdnik

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved