Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kłopoty kadrowe Piasta Szczecin

Kłopoty kadrowe Piasta Szczecin

fot. archiwum

Jakie są cztery zmartwienia trenera beniaminka ekstraklasy kobiet Jerzego Taczały? Kontuzje czterech zawodniczek. - Teraz mamy po osiem dziewczyn na zajęciach - mówi Robert Białek, kierownik Piasta Szczecin.

Debiutancki sezon w elicie rozpocznie się dla szczecinianek 22 października spotkaniem na własnym parkiecie z zespołem mistrzyń Polski Grześki (poprzednio Winiary) Kalisz. Wcześniej, bo już 12 października zaplanowano pierwszy mecz Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź. Do tych spotkań pozostało niewiele czasu, a tak się niefortunnie składa, że zespół Piasta ma kłopoty kadrowe. Środkowa Marlena Twaróg i skrzydłowa Paulina Chojnacka przechodzą anginę.

Paulina powinna wrócić do treningu w tym tygodniu, Marlenie kuracja może zająć jeszcze cztery dni – mówi Białek. Większy problem jest z lewoskrzydłową Patrycją Krenc i atakującą Moniką Bryczkowską. Po konsultacjach lekarskich konieczny był gips. Krenc ma kłopoty ze ścięgnem Achillesa, a Bryczkowska z kolanem.

Monika miała już kłopoty z tą nogą i musiała zamienić szynę na gips. Obie do treningu powinny wrócić na mecz pucharowy, ale nie będą to od razu zawodniczki do gry – wyjaśnia Białek.Piast okres letnich przygotowań spędził na obozach (w górach w Murzasichlu, nad morzem w Rewalu) i towarzyskim graniu. W ubiegłym tygodniu siatkarki wzięły udział w turnieju w Pile. W czterech meczach udało im się wygrać tylko raz. – Ale pokonaliśmy gospodynie – Naftę Gaz, która grała tylko bez dwóch czołowych zawodniczek. W pozostałych meczach próbowaliśmy różnych szóstek i rozwiązań. Mimo porażek dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze – twierdzi Białek.

Na 8 października zaplanowano dwumecz z beniaminkiem Bundesligi – KSC Kening Berlin. Mecze w hali Szczecińskiego Domu Sportu przy ul. Wąskiej (w nowym sezonie Piast opuści salę przy ul. Świętoborzyców i będzie grał na SDS-ie) rozpoczną się o godz. 10 i 17.

Dlaczego zmieniliśmy obiekt? Na SDS-ie będzie świetna atmosfera w trakcie spotkań, bo publiczność jest bliżej parkietu. Gorzej z treningami, bo mieści się tam tylko jedno boisko – mówi Białek.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved