Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Juniorzy Metra Warszawa zagrają w II lidze

Juniorzy Metra Warszawa zagrają w II lidze

Przy okazji wcześniej podawanych informacji o meczach juniorów Metra, pojawiało się pytanie, czy za zgodą PZPS, wystartują oni w rozgrywkach II ligi pod szyldem Legii Warszawa. Teraz już nie są to domysły. Drużyna trenowana przez Wojciecha Szczuckiego będzie w II lidze broniła barw warszawskiej Legii.

Stołeczna Legia, przeżywająca trudności finansowo- organizacyjne, długo nie podejmowała żadnych działań w celu sfinalizowania rozmów z KS METRO. Ale w tej chwili wszystko jest już formalnie załatwione.

Młodzi siatkarze Metra – tegoroczni mistrzowie Polski kadetów (rocznik 1988) i ich o rok starsi koledzy z rocznika 1987 (razem z rocznikiem 1988 IV miejsce w mistrzostwach Polski juniorów) wystartują w tegorocznych rozgrywkach II ligi mężczyzn, reprezentując barwy CWKS Legia Warszawa.Dla młodych zawodników będzie to ogromne przeżycie i odpowiedzialność, ale także pierwszy poważny seniorski sprawdzian. W wielu zespołach, z którymi Legia zagra w tegorocznych rozgrywkach ligowych, występują zawodnicy starsi i bardziej doświadczeni (niekiedy z kilkunastoletnim stażem ligowym). Będzie bardzo trudno o wygrane mecze, a głównym zadaniem perspektywicznego zespołu Legii będzie utrzymanie sie w gronie II-ligowców.

Jeśli CWKS Legia poczyni trochę starań i lepiej przygotuje się organizacyjnie i finansowo do przyszłego sezonu, to w ciągu roku, dwóch, można mysleć nawet o wygraniu II-ligowej rywalizacji.

– W ubiegłym sezonie udało mi się zorganizować, po czterech latach przerwy, seniorski zespół Legii. W swoich założeniach zespół Legii miał się składać z młodych wychowanków warszawskich klubów młodzieżowych. Tak też się stało. Grali wychowankowie MOS Wola, MDK i Metra. W tym sezonie jest trochę inaczej. Do ostatniej chwili nie było wiadomo czy Legia zagra w rozgrywkach, bo władze klubu nie bardzo są zainteresowane naszą dyscypliną. W ostatniej chwili zapaliło się jednak zielone światło. Kto miał zagrać w Legii? Wielu zawodników Legii z ubiegłego roku zniecierpliwionych brakiem konkretów postanowiło spróbować swoich sił w innych zespołach ligowych (Warka, Garwolin, Lublin). Kończący w tym sezonie wiek juniora zawodnicy MOS-u i Emdeku wybrali inne kluby (Hajnówka, Radom). Trener Wojciech Szczucki i jego juniorzy z Metra, postanowli wziąść na siebie odpowiedzialność za losy Legii w tym sezonie. Będą na pewno walczyć w każdym meczu o jak najlepszy wynik. Granie z „ELKĄ” na piersi to dla nich wielki zaszczyt. Mam nadzieję, że wierni kibice Legii docenią ich wolę walki i będą ich gorąco dopingować – mówi prezes Metra, Dariusz Kopaniak.

źródło: inf. własna, volley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved