Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Klubowy Mistrz Europy zdobył Superpuchar Francji

Klubowy Mistrz Europy zdobył Superpuchar Francji

Drużyna Tours Volley-Ball, która zwyciężyła Ligę Mistrzów 2004/2005 jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu ligi francuskiej sięgnęła po Superpuchar swojego kraju w finale pokonując Mistrza Francji - AS Cannes 3:0.

Super Puchar Francji rozgrywany był dopiero po raz drugi. Rok wcześniej w Orleanie zdobyła go drużyna Paris Volley, pokonując w finale Tours 3:1. W tym roku jednak Tours nie miał sobie równych i na własnym terenie zdobył kolejny tytuł. Zawodnicy z Tours pokonali w finale AS Cannes 3:0.

Zawodnicy Tours rozpoczęli to finałowe spotkanie dosyć niepewnie, drużyna z Cannes w pierwszej partii prowadziła 19:15, 24:23 jednak dwa bloki na Novotnym spowodowały, że to gospodarze wygrali pierwszego seta 26:24. Cannes nie podjęło już walki, kolejne sety zakończyły się znaczną przewagą drużyny z Tours 25:18 oraz 25:16.

Tours Volley-Ball – AS Cannes 3:0 (26:24, 25:18, 25:16)

Po meczu powiedzieli:

Loic de Kergret: Superpuchar to zawsze tytuł i on zostaje w klubie na zawsze. Nie potrafiliśmy go zdobyć rok wcześniej, ponieważ nie mieliśmy wtedy dobrego przyjęcia. Mieliśmy trochę problemów w pierwszym secie, ale później nasza dominacja nad Cannes była wyraźna. To był dobry mecz, który pokazał nam, co musimy jeszcze poprawić przed rozpoczynającą się ligą.

Vladimir Nikolov: To było ważne zwycięstwo, wspaniale otwiera nam sezon. Wygraliśmy dla klubu, dla kibiców, dla nas. Pozwoliło nam to nabrać jeszcze większej motywacji. To był pierwszy poważny mecz dla nas. Teraz musimy zacząć „zbierać owoce” naszej dobrej dyspozycji w naszej lidze oraz Lidze Mistrzów.

źródło: inf. własna, La Nouvelle Republique