Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > II i V miejsce juniorów AZS UWM Olsztyn w Pucku

II i V miejsce juniorów AZS UWM Olsztyn w Pucku

Juniorzy AZS UWM Olsztyn uczestniczyli w weekend, w turnieju Korab Cup 2005. AZS UWM I zajął drugie, a AZS UWM II, piąte miejsce. Grało 8 ekip, podzielonych na dwie grupy: grupa A: SMS PZPS Spała, AZS UWM II Olsztyn, Korb Puck, Żak Pyrzyce; grypa B: AZS UWM I Olsztyn, Kaliningrad, Sparta Brodnica, Alpat Gdynia.

W piątek i sobotę rozegrano mecze w grupach, systemem „każdy z każdym”, natomiast w niedzielnym finale spotkali się zwycięzcy grup, w meczu o 3. miejsce zespoły z drugich miejsc w swoich grupach itd.

Zawodnicy AZS UWM II, prowadzeni przez trenera Andrzeja Stankiewicza, zajęli trzecie miejsce w swojej grupie. Po wygranej 2:0 nad Żakiem Pyrzece, zawodnicy z Olsztyna zanotowali niestety dwie porażki – obie po 0:2 – najpierw z Korabem Puck, następnie z przyszłym triumfatorem turnieju, czyli SMS PZPS Spała. W meczu o 5. miejsce spotkali się ze Spartą Brodnica, którą pokonali po tie-breaku 2:1.Zawodnicy pierwszego zespołu juniorów, szkoleni przez Stanisława Wasilewskiego, zajęli drugie miejsce. Po grupowych, gładkich wygranych po 2:0 (nad Spartą, Alpatem i zespołem z Kaliningradu) w finale zmierzyli się z zawodnikami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Niespodzianki nie było i wygrali siatkarze prowadzeni przez Zdzisława Gogola 2:0 (25:16, 25:20). SMS wygrał turniej bez straty seta i był zdecydowanie najlepszym zespołem zawodów.[pre]Końcowa kolejność turnieju

1. SMS PZPS Spała

2. AZS UWM Olsztyn

3. Korab Puck

4. Kaliningrad

5. AZS UWM II Olsztyn

6. Sparta Brodnica

7. Żak Pyrzyce

8. Alpat Gdynia[/pre]Składy olsztuńskich drużyn:

AZS UWM I: Tomasz Kołakowski, Grzegorz Pietkiewicz, Grzegorz Krzan, Ariel Nowacki, Marek Wawrzyniak, Artur Jacyszyn (uczy się w SMS w Spale, jednak podczas turnieju wspomógł kolegów z zespołu klubowego), Bogusz Grabowski, Łukasz Pierkarski, Mateusz Budny, Wojciech Piłat, Paweł Mąka, Adam Kowzowicz, Paweł Grzesik.

Trener: Stanisław Wasilewski

AZS UWM II: Krzysztof Czarnecki, Marcin Zalewski, Michał Pesta, Maciej Łukaszewicz, Piotr Dominik, Marek Gadomski, Błażej Gujski, Krystian Władziński, Adam Wiśniewski, Sebastian Narbut, Piotr Świniarski, Maciej Pichłacz.

Trener: Andrzej Stankiewicz

źródło: azs.olsztyn.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved