Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – TPS Rumia

I liga kobiet: AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – TPS Rumia

W trzy dni po porażce w Łodzi, zawodniczki ostrowieckiego AZS KSZO, wykorzystały okazję do rehabilitacji. Wczoraj odniosły pierwsze w tym sezonie, łatwe zwycięstwo, w drugiej kolejce pierwszej ligi kobiet, pokonując po 4-setowym pojedynku zespół TPS Rumia 3:1.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od dobrych ataków Anny Brożek i Agnieszki Buzały , po których AZS KSZO objął prowadzenie 5:2. Od tego momentu gra wyrównała się i mieliśmy okazję zobaczyć kilka dłuższych wymian. Zawodniczki z Rumii często starały się zagrywać na Magdalenę Kosiarską – nową libero ostrowieckiej drużyny, co w tej części gry przyniosło im dwa punkty. Przy stanie 9:9 na zagrywkę weszła kapitan ostrowieckiej drużyny, Iwona Kosiorowska . Po jej serwisach zawodniczki TPS miały problem z zakończeniem akcji, co przyniosło AZS-owi 5 punktów pod rząd. Następnie, bardzo ładnym atakiem popisała się Anna Skorupska . W kolejnej akcji ta sama zawodniczka wraz z Renatą Gil , skutecznie ustawiły blok. Chwilę później Agnieszka Buzała zaatakowała skutecznie z drugiej linii. Gdy wydawało się, że dziewczyny spokojnie utrzymają przewagę do końca seta, w szeregi ostrowieckiej drużyny wkradła się niepotrzebna nerwowość. Najpierw błąd popełniła Renata Gil, potem Agnieszka Buzała została zablokowana, a po chwili kolejne błędy popełniły Iwona Kosiorowska i Ksenia Maj . TPS wyszedł na prowadzenie 23:20. Dziewczyny z Rumii chyba przestraszyły się tego prowadzenia bo od tej chwili do końca seta przestały istnieć na parkiecie. AZS zakończył partię najpierw asem serwisowym (Maj), a po nim, skutecznym przebiciem przechodzącej piłki przez Annę Brożek.

Drugi set rozpoczął się od błędów ostrowieckich zawodniczek. Ale wystarczyło, że na zagrywkę weszła Agnieszka Buzała i AZS KSZO wyszedł na prowadzenie 12:4. Oprócz zagrywającej, w tej części spotkania, bardzo dobrze pokazała się Ksenia Maj, popisując się skutecznym blokiem i atakiem. Od tej pory od tego momentu, ostrowieckie zawodniczki nie popełniały większych błędów i spokojnie wygrały 25 do 16.

Trzeci set był bardzo wyrównany. Cały czas między drużynami utrzymywała się maksymalnie dwupunktowa różnica. Przy stanie 6:8 trener TPS, Wiesław Dziura , zdenerwowany błędem sędziego, zaczął głośno wyrażać swoje niezadowolenie, co zakończyło się otrzymaniem przez niego żółtej kartki i przyznaniem AZS-owi punktu. Przez prawie cały trzeci set niesamowicie atakowała Agnieszka Buzała. Niestety, przy stanie 24:24, zamiast przebijać sytuacyjną piłkę spróbowała zaatakować, lecz trafiła w siatkę. Piłkę setową wykorzystała Anna Podgórniak skutecznie wykonując zagrywkę.

Początek czwartego seta należał do trójki: Maj, Kosiorowska, Brożek. Dzięki ich dobrej grze ostrowczanki wyszły na prowadzenie 6:2. TPS doprowadził jeszcze do remisu 11:11, dzięki lepszej postawie w bloku. Jednak od tej chwili AZS zaczął całkowicie dominować na parkiecie. W ataku rządziła Agnieszka Buzała, w bloku nie do przejścia była Anna Skorupska, a Renata Gil, oprócz dokładnego rozegrania, ambitnie walczyła o każdą piłkę. Ostatnia akcja może być podsumowaniem tego spotkania. Po zagrywce zawodniczki z Rumii dokładnie przyjęła piłkę Magda Kosiarska, Renata Gil znalazła przy siatce Annę Skorupską, która mocnym atakiem zakończyła mecz.

AZS KSZO odniósł pierwsze, jak najbardziej zasłużone zwycięstwo w tym sezonie. Nowe zawodniczki wprowadziły się bardzo dobrze do zespołu. Na szczególne pochwały zasłużyła wczoraj Agnieszka Buzała, której większość ataków kończyło się zdobyczą punktową. Widać było w tym meczu, że czasem brakuje jeszcze zrozumienia Renaty Gil ze środkowymi, ale chyba kwestią czasu jest kiedy zawodniczki te znajdą wspólny język na parkiecie.

AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – TPS Rumia 3:1

(25:23, 25:16, 24:26, 25:17)

Składy drużyn:

AZS KSZO: Gil, Buzała, Kosiorowska, Maj, Brożek, Skorupska i Kosiarska (libero) oraz Podleś.

TPS Rumia: Kucypera, Zygmuntowicz, Wrzochol, Brodacka, Podgórniak, Hohn oraz Nagadowska, Dwornicka

Sędziowali: Jan Ciechanowski i Bogusław Kawiak (obaj Warszawa)