Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sokół Chorzów – Polonia Świdnica 3:0

I liga K: Sokół Chorzów – Polonia Świdnica 3:0

fot. archiwum

Dziś w Chorzowie, w ramach drugiej kolejki rozgrywek pierwszej ligi kobiet, miejscowy Sokół pokonał łatwo w trzech setach beniaminka rozgrywek, MKS Polonię Świdnica. Mecz od początku przebiegał po dyktando chorzowianek, które dominowały w każdy elemencie gry.

Mecz od początku przebiegał po dyktando chorzowianek, które dominowały w każdy elemencie siatkarskiego rzemiosła. Szczególne trudności przyjezdnym sprawiała odrzucająca od siatki zagrywka. Momentami w ich grze panował chaos. Gospodynie otrzymywały wiele „prezentów” w postaci tzw. „darmowych piłek”, dzięki czemu miały możliwość wyprowadzania składnych i szybkich akcji. Niestety chorzowianki nie wystrzegły się błędów własnych. Widać było również zbyt małe ogranie Anny Kaczmar z koleżankami. Wejście kapitan Zdzisławy Kani uspokoiło grę w szeregach gospodyń.

 

Na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna Sokoła, a w szczególności Monika Konsek za atomowe ataki, do których przyzwyczaiła już kibiców w poprzednim sezonie. Brawa za postawę w ataku należą się także środkowym. Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie bardzo dobra reżyseria gry w wykonaniu kapitan Zdzisławy Kani. 

Chorzowianki tworzą „team”, który w tym sezonie powinien być w czołówce tabeli I ligi i walczyć o awans do LSK. A jak będzie w rzeczywistości, czas pokaże – w końcu to dopiero druga runda zmagań.

 

SCS Sokół Chorzów – MKS Polonia Świdnica 3:0 (26:24, 25:19, 25:15)

 

Składy:

Sokół: Kaczmar, Gołda, Grząba, Konsek, Młodzieniewska, Wysocka, Setnik (libero) oraz Kania, Furtak, Fortuna

Polonia: Lis, Antoniak, Grula, Dej, Bromm, Katyńska, Wisniewska (libero) oraz Zamara, Sadłocha, Szczygieł

 

Zobacz również:

I liga kobiet – II kolejka spotkań

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved