Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Po pierwszym dniu turnieju w Radomiu

Po pierwszym dniu turnieju w Radomiu

Zakończyły się zmagania pierwszego dnia turnieju drużyn męskich w Radomiu. Swoje mecze wygrały drużyny Jadaru Radom i Bzury Ozorków, w grupie A, oraz Avii Świdnik i Jadaru II Radom w grupie B. Każda z ośmiu startujących drużyn, rozegrała dzisiaj po jednym meczu.

W grupie A nie było niespodzianek. Jadar Radom wygrał ze Skrą II Bełchatów 2:0. Po pierwszym, wygranym gładko do 20 secie, radomscy siatkarze nieco się rozluźnili i w drugiej partii musieli walczyć na przewagi. Ostatecznie wygrali 28:26.

W innym meczu grupy A Bzura Ozorków wygrała z NET-em Ostrołęka 2:0, w setach do 19 i 16.

W pierwszym dniu, najciekawiej zapowiadał się mecz grupy B, pomiędzy BBTS Bielsko-Biała i Avią Świdnik. Pierwszy set bielscy zawodnicy przespali i przegrali do 16. W drugim gra była już bardziej zacięta i świdniczanie wygrali dopiero po walce na przewagi, 26:24.

W drugim meczu grupy B doszło do sporej niespodzianki, za sprawą ambitnie grającej, drugiej drużyny Jadaru Radom. Młodzi zawodnicy z Radomia, wygrali z OSIR-em Hajnówka 2:1, wygrywając w tie-breaku 15:13. Jest to dobry prognostyk przed meczami w II lidze dla radomskiej dryużyny.

Jutro drugi dzień turnieju, w którym każda drużyna rozegra po dwa spotkania.