Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Niemczyk: Najlepszy mecz rozegrają w finale

Niemczyk: Najlepszy mecz rozegrają w finale

W 56-letniej historii Mistrzostw Europy żadnej drużynie z wyjątkiem Rosji (Związku Radzieckiego) nie udało się obronić tytułu. Andrzej Niemczyk jest jednak pozytywnie nastawiony. - Nasze zawodniczki najlepszy mecz rozegrają w finale - twierdzi.

W sztabie szkoleniowym Rosji od roku pracuje kilku Włochów na czele z Giovannim Caprarą. – Efekty są już widoczne. Z dnia na dzień Rosjanki prezentują się coraz lepiej. – uważa Niemczyk. Zdaniem trenera biało-czerwonych w półfinale ME nie ma już wymarzonych przeciwniczek, jednak Rosjanki są słabszym rywalem od Włoszek. – Ostrą zagrywką można wyrządzić im więcej krzywdy, niż włoskiej drużynie.

Szkoleniowiec układa już plan na pokonanie Rosjanek. – Są dwa sposoby. Pierwszy to pasywny blok, gdzie dziewczyny muszą w obronie wyciągnąć wiele piłek. A drugi – aktywny blok. Rosja ma dwie dwumetrowe dziewczyny, ale jeśli wyskoczy się w tempo różnice centymetrów można zlikwidować.Andrzej Niemczyk wyznał, iż spodziewał się kompletu zwycięstw w rozgrywkach grupowych, ale jak twierdzi – najlepszy mecz jego podopieczne rozegrają dopiero w finale, kiedy „wyjdą na parkiet swobodne, na luzie.” – Wiem, że półfinał będzie najtrudniejszą potyczką w turnieju. Plan minimum, czyli miejsce w czwórce, już zrealizowaliśmy. A z każdego medalu, choćby brązowego, będę się cieszył.

W spotkaniu przeciwko Rosji od początku zagra najprawdopodobniej Dorota Świeniewicz. – Dobrze spisuje się ostatnio też Joanna Mirek, ale ona z kolei lepiej prezentuje się w spotkaniach, kiedy wchodzi z ławki. – twierdzi szkoleniowiec.

Zobacz również:

ME kobiet – Tabela i wyniki grupy A

ME kobiet – Tabela i wyniki grupy B

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved