Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME siatkarek: Fatalna frekwencja

ME siatkarek: Fatalna frekwencja

Zaledwie 36 490 kibiców oglądało z trybun mecze fazy grupowej mistrzostw Europy siatkarek w Zagrzebiu i Puli. A tych spotkań odbyło się aż 30, co daje średnią 1200 na jedną konfrontację (w Polsce z pewnością byłaby kilkakrotnie większa, bo i zainteresowanie siatkówką jest nieporównywalne).

Rywalizację w grupie pierwszej w stolicy Chorwacji obserwowało 22 700 miłośników odbojki (po chorwacku siatkówka), a mecze w Puli – 13 790.

W Zagrzebiu grała jednak reprezentacja gospodarzy. Na jej mecze przyszło prawie 20 tysięcy osób. Pozostałe mecze turnieju mistrzowskiego odbywały się prawie przy pustych trybunach.Najgorsza frekwencja była na spotkaniach Hiszpania -Bułgaria (130 kibiców) i Hiszpania – Holandia (140).

Chorwackiej drużyny nie ma w półfinale (walczy o miejsca 5-8), zatem trudno spodziewać się kompletu publiczności (Dom Sportova w Zagrzebiu mieści 7 tys. widzów) na spotkaniach decydujących o podziale medali.

W 1/2 finału w sobotę broniąca tytułu Polska zmierzy się z Rosją, a Włochy z uważanym za „czarnego konia” mistrzostw Starego Kontynentu, Azerbejdżanem.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved