Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kalisz: Grześki zamiast Winiar

Kalisz: Grześki zamiast Winiar

Sponsorem tytularnym siatkarek z Kalisza została "Kaliszanka", która w ten sposób będzie promować swój sztandarowy produkt - wafle Grześki. Dzięki temu kaliski klub ma zapewniony budżet na nadchodzący sezon, łącznie z rozgrywkami elitarnej Ligi Mistrzów.

W środę i czwartek kaliszanki rozegrały dwa spotkania towarzyskie z Muszynianką Muszyna. W środę w Kaliszu przyjezdne zwyciężyły 3:1, a dzień później w spotkaniu rozegranym w Opatówku, gdzie Grześki grać będą swe mecze w Lidze Mistrzów, ponownie lepszy był zespół z Muszyny, który tym razem wygrał 3:2.

Oba zespoły grały osłabione brakiem trzech czołowych zawodniczek. W zespole Muszynianki zabrakło reprezentantek Polski: Natalii Bamber, Mileny Rosner i Joanny Mirek.

W drużynie Grześków nie wystąpiły natomiast: Straszimira Filipova, Julia Kuczko i Maria Liktoras. Filipova z reprezentacją Bułgarii występuje aktualnie w Mistrzostwach Europy w Chorwacji i jest tam w czołówce klasyfikacji najlepiej blokujących. Bułgarska środkowa pojawi się w Kaliszu w przyszłym tygodniu.

Wcześniej, bo już w niedzielę, w Kaliszu zamelduje się reprezentantka Kazachstanu Julia Kuczko. Niedawno zawodniczka ta wraz ze swoją drużyną narodową osiągnęła duży sukces w postaci wicemistrzostwa Azji. Drużyna Kazachstanu w półfinale tych rozgrywek pokonała Japonię 3:2, a w finale przegrała z Chinami 0:3. Kuczko, która jest podstawową zawodniczką swojej reprezentacji, ma 25 lat, mierzy 191 cm i występuje na pozycji prawoskrzydłowej.

Maria Liktoras, która z kolei niemal w ostatniej chwili musiała zrezygnować ze startu w Mistrzostwach Europy, w Szczecinie przechodzi rehabilitację kontuzjowanego kolana. Jej powrót do gry planowany jest za mniej więcej dwa tygodnie.

Kadra Grześków liczy 11 zawodniczek i nie są już przewidywane żadne nowe transfery. Oprócz Filipovej i Kuczko nowymi zawodniczkami w zespole z Kalisza są: Anna Barańska, które swe nieprzeciętne umiejętności pokazała już w meczach z Muszynianką oraz Katarzyna Styskal i Ewelina Toborek.

W ten weekend kaliszanki wezmą udział w turniejach towarzyskich w Suchym Lesie i Jarocinie. Za tydzień natomiast zagrają w silnie obsadzonym turnieju w Szamotułach, po którym w niedzielę 2 października zmierzą się z zespołem Pałacu Bydgoszcz, a stawką tego meczu będzie Superpuchar Polski. Spotkanie pokaże na żywo TVP.

źródło: gazeta.pl