Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Gołaś uczczony w Łodzi

Gołaś uczczony w Łodzi

Wzruszające sceny rozgrywały się wczoraj przed łódzką Halą Sportową. Przy wejściu od strony al. Politechniki utworzono symboliczne miejsce pamięci Arkadiusza Gołasia. W czasie, kiedy w Ostrołęce odbywał się pogrzeb reprezentacyjnego siatkarza, przed łódzką halą, w której Arek grał, gromadzili się wierni fani.

Student II roku Politechniki Łódzkiej ocierał łzy z policzków jeszcze kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie złożył kwiaty i zapalił znicz.

Łodzianie oddawali hołd zmarłemu, wpatrywali się w wiszące zdjęcia siatkarza i pogrążali w modlitwie. Dominowali ludzie młodzi, ale nie brakowało także starszych.Byli tacy, którzy siadali na schodach wokół hali sportowej i kryli twarz w dłoniach. Większość w milczeniu żegnała wspaniałego młodego człowieka, ich rówieśnika, który zginął w wypadku samochodowym kilkaset kilometrów stąd.

Właśnie w łódzkiej hali sportowej kibice zakochali się w Arkadiuszu Gołasiu, gdzie podziwiali Jego grę.

Pamiętam czerwcowe mecze z Grecją w Lidze Światowej, które rozgrywane były w Łodzi – mówi studentka Uniwersytetu Łódzkiego. – Arek był wyróżniającym się zawodnikiem i wtedy zyskał duże grono sympatyków w naszym mieście. Jedna z moich koleżanek otrzymała Jego autograf. To najwspanialsza pamiątka.

W Lidze Światowej Gołaś grał dobrze. W klasyfikacji najlepiej punktujących zajął 18 miejsce z dorobkiem 21 punktów: 15 po atakach, 6 po bloku. Później Gołaś był podporą reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy we Włoszech.

Jedno ze zdjęć ustawionych wczoraj przed halą sportową w Łodzi przedstawia Gołasia w charakterystycznym dla niego ataku, po rekordowo wysokim skoku. Zapewne po tym ataku Arek zdobył punkt.

Więcej jednak ich już nie zdobędzie…

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved