Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Asystenci Niemczyka oceniają zespół Rosji

Asystenci Niemczyka oceniają zespół Rosji

Największą bolączką rosyjskich siatkarek jest gra w obronie - zgodnie uważają szef banku informacji polskiej reprezentacji Adam Malik i drugi trener kadry Ireneusz Kłos. W sobotę Polska zagra w Zagrzebiu z Rosją w półfinale mistrzostw Europy.

Rosjanki prezentują się gorzej w obronie, ich dwumetrowe zawodniczki siłą rzeczy nie są najlepsze pod względem motoryki, ogólnej sprawności – uważa Malik.

Nam nie wolno grać wysokich piłek na skrzydła, bo ciężko będzie się przepchać. Bardzo ważnym elementem gry będzie przyjęcie. Musimy grać szybko, najlepiej tak, aby nasze siatkarki miały przed sobą pojedynczy blok – dodał.Największe zagrożenie ze strony Rosjanek stanowią Jekaterina Gamowa (202 cm) i Natalia Safronowa (192 cm). – Jeśli któraś z nich prezentuje się słabiej, drastycznie spada wartość tej drużyny. W ekipie Rosji nie ma takiej zawodniczki, która byłaby w stanie zastąpić Gamową. A u nas każda rezerwowa może wnieść sporo pozytywnego do gry – przekonuje Adam Malik, który jeszcze w piątek otrzyma kasetę ze spotkania ME Rosja – Holandia w Puli.

Rosjanki są teoretycznie zespołem łatwiejszym od Włoszek. Gamowa, Godina i Safronowa dysponują mocną siłą ognia. Słabsza strona to gra obronna. Musimy to wykorzystać. Chcemy przeciwstawić im grę kombinacyjną, bo na wymianę ciosów nie ma co liczyć. W ten sposób chcemy „zgubić” ich bardzo dobry blok – powiedział Kłos.

Asystent trenera Andrzeja Niemczyka wyraził również nadzieję, że lepiej niż w ostatnich spotkaniach będą spisywały się polskie przyjmujące. – Zależy nam aby wygrywać każdy kolejny mecz. Ale jeśli będzie brązowy medal, też będziemy zadowoleni.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved