Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > TPS Rumia – na starcie ligi w rozjazdach

TPS Rumia – na starcie ligi w rozjazdach

fot. archiwum

Zespół TPS Rumia pierwszoligowy sezon rozpocznie w cieniu Energi Gedanii. Trener Wiesław Dziura stracił niektóre podstawowe zawodniczki, wobec czego jego drużyna będzie walczyć o utrzymanie. - Pozostała mi "goła" szóstka. Reszta to młodzież. Każda kontuzja jeszcze nas osłabi - mówi szkoleniowiec.

W cieniu Energi Gedanii pierwszoligowy sezon rozpocznie zespół TPS Rumia. Trener Wiesław Dziura stracił niektóre podstawowe zawodniczki. Justyna Lademan i Aneta Bakiera zakończyły karierę. Ewa Kamińska poszukuje klubu, a Iga Klinowska leczy kontuzję.

 

W tej sytuacji pozostała mi "goła" szóstka. Reszta to młodzież. Każda kontuzja jeszcze nas osłabi – wyjaśnia Dziura. – Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że konkurencja się wzmocniła, naszym celem może być tylko utrzymanie. 

Rumianki zagrają w I lidze (dawnej Serii B) trzeci sezon z rzędu. – W ubiegłym roku odnieśliśmy więcej zwycięstw niż założyliśmy przed pierwszym meczem. Może i teraz stanie się podobnie – mówi z nadzieją Dziura.

 

Pierwsza kolejka I ligi kobiet, w sezonie 2005/06, rozgrywana była wczoraj. Jednak zawodniczki z Rumii nie grały, a zaległości ligowe odrobią w najbliższy weekend. W sobotę i w niedzielę rumianki czekają dwa mecze wyjazdowe – najpierw, 24 września, do Ostrowca Świętokrzyskiego, a następnego dnia, rano, zagrają w Bełchtowie.

 

Najbliższy mecz w Rumii, odbędzie się 01 pażdziernika (sobota). TPS zagra przeciwko Startowi Łódż.

źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved