Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga siatkarek: Start Łódź – AZS KSZO Ostrowiec 3:2

I liga siatkarek: Start Łódź – AZS KSZO Ostrowiec 3:2

Od porażki rozpoczęły występy na pierwszoligowych parkietach siatkarki AZS KSZO Ostrowiec. Po bardzo wyrównanym meczu przegrały po tie-breaku w Łodzi z dziewiątym w ubiegłym sezonie Startem. - To najgorsze z możliwych rozstrzygnięć - mówi trener Jarosław Borys.

To najgorsze z możliwych rozstrzygnięć. Nie ulega wątpliwości, że powinniśmy wygrać, i to 3:0. Rozegraliśmy dwa bardzo dobre sety, w których Start nie miał nic do pokazania. Wychodziło nam wszystko. Potem odwrotnie – w każdym z setów oddawaliśmy pięć-sześć piłek za darmo – opowiadał Jarosław Bodys , trener AZS KSZO. Jego podopieczne największe załamanie przeżyły w czwartym secie – od stanu 8:7 straciły kolejne siedem piłek.

Najbardziej wyrównany był decydujący set. Ostrowczanki prowadziły w nim 4:2, a po zmianie stron jeszcze 9:8. Siatkarki Startu doprowadziły jednak do wyrównania po 12, a po chwili zaserwowały dwa asy. – To były proste zagrywki – zauważył Bodys.

Nie poznawałem swoich zawodniczek – powiedział szkoleniowiec Budowlanych Start, Jacek Pasiński . – Pewnych wydarzeń, mających miejsce na parkiecie, nie mogłem zrozumieć. Dobrze, że niemal w ostatniej chwili nastąpiło przebudzenie drużyny. Wygraliśmy trzeci set i już wiedziałem, że powinniśmy zwyciężyć .

Start Łódź – AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:2 (20:25, 20:25, 25:16, 25:17, 15:12)

KSZO: Gil, Kosiorowska, Skorupska, Buzała, Maj, Brożek, Jagiełło (libero) oraz Podleś

źródło: Express Ilustrowany