Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Pałac II – MMKS Dąbrowa Górnicza

I liga kobiet: Pałac II – MMKS Dąbrowa Górnicza

Siatkarki Pałacu II Wyższej Szkoły Gospodarki Bydgoszcz od porażki z MMKS Dąbrową Górniczą rozpoczęły debiutancki sezon w I lidze. Doświadczenie wzięło górę. W drużynie z Dąbrowy Górniczej wystąpiło aż 5 siatkarek (m.in. Urszula Jędrys-Szynkiel i Karolina Pazderska), które mają za sobą starty w serii A.

Dobrze się stało, że już na inaugurację trafiliśmy na tak trudnego przeciwnika. Dziś moje podopieczne przekonały się, że między drugą, a pierwszą ligą jest przepaść. Ale jak spaść to z wysokiego konia – przyznała po meczu Agata Kopczyk, trenerka Pałacu II WSG.

Bydgoszczanki wyszły na parkiet bardzo stremowane. Miały problemy z przyjęciem zagrywki. Na dodatek same myliły się w serwisie. W rezultacie przegrywały 1:9, 9:18, a w całej partii zdobyły tylko 16 punktów.

Pierwszy set to była kompletna klapa. Sędzia odgwizdał nam błędy w ustawieniu, a to całkowicie wybiło zespół z rytmu. Zawodniczki po prostu się pogubiły. Z seta na set grały jednak coraz lepiej – powiedziała trenerka Kopczyk.

Bydgoskim siatkarkom otuchy dodawali kibice. "Jesteśmy z wami. Pałacyk jesteśmy z wami" – krzyczeli z całych sił. Trzecia partia była już emocjonująca. Aż 5 razy dochodziło do remisu (m.in. 12:12, 22:22, 23:23, 24:24). Niestety, w końcówce seta Marta Kamińska posłała zagrywkę w aut, a Joanna Frąckowiak została złapana na bloku przez Wiesławę Witczak-Siudę.

Ten set pokazał jednak, że mamy młody i bardzo perspektywiczny zespół. Nie załamujemy się. Walczymy dalej – podsumowała Agata Kopczyk.

Przed meczem siatkarki i kibice minutą ciszy uczcili pamięć Arkadiusza Gołasia, tragicznie zmarłego przed kilkoma dniami reprezentanta Polski.

Pałac II WSG Bydgoszcz – MMKS Dąbrowa G. 0:3 (16:25, 18:25, 24:26)

Pałac II WSG Bydgoszcz: Naczk, Łunkiewicz, Cabańska, Liss, Kamińska, Frąckowiak, Wysocka (libero) oraz Ćwikła, Dominika Wojciechowska

MMKS Dąbrowa Górnicza: Jędrys-Szynkiel, Białobrzeska, Witczak-Siuda, Pazderska, Kaczmarek, Krawczyk, Tkaczewska (libero) oraz Matyjaszek

źródło: Gazeta Pomorska