Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: ŁKS Łódź – Sokół Chorzów

I liga kobiet: ŁKS Łódź – Sokół Chorzów

Inauguracja sezonu niesie ze sobą wiele zagadek co do formy zespołów. ŁKS pokazał, że jest zespołem o sporym potencjale. Niestety, fragmenty dobrej gry przeplatał bardzo słabymi. Równo grający zespół Sokoła Chorzów wykorzystywał słabsze chwile łodzianek i wygrał spotkanie 3:1.

Pierwsze dwa sety były niemal identyczne i choć w obu zwyciężył zespół z Chorzowa, ich końcówki miały odmienny przebieg. W pierwszej partii gra cały czas toczyła się na granicy remisu. Dopiero w decydującej fazie walki zespół gości wyszedł na prowadzenie zdobywając kilka punktów z rzędu i wygrywając ostatecznie do 20. W drugim secie „Ełkaesianki” wypracowały sobie w końcówce sporą przewagę. Wygrywały już 24:20, by przegrać następne 5 akcji i jak się później okazało całą odsłonę 28:30.

Trzeci set to świetna gra ŁKS-u, który szybko objął prowadzenie 7:3 i utrzymywał dystans. W tej partii gospodyniom wychodziło niemal wszystko. Dobry atak i gra blokiem dały im przewagę 7 „oczek” (20:13). W końcówce zespół Sokoła Chorzów odrobił kilka punktów, ale ostatecznie uległ 25:21.

Po dobrym trzecim secie, wydawało się, że ŁKS się przełamał. Tak jednak nie było. Po kilku nieudanych zagraniach gospodynie straciły chęć do gry i walki. Sokół prowadził 10:6. Łodziankom udało się jeszcze zbliżyć do gości na 2 punkty (11:9), ale to było wszystko na co było je dzisiaj stać. Szybko zrobiło się 16:11 dla chorzowianek, które to prowadzenie utrzymały do końca. Czwarty set zakończył się rezultatem 25:19 a cały mecz 3:1 na korzyść Sokoła.

ŁKS Łódź – Sokół Chorzów 1:3 (20:25, 28:30, 25:21, 19:25)