Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raul Lozano ocenia szanse we włoskiej Serie A

Raul Lozano ocenia szanse we włoskiej Serie A

Sisley Treviso oraz Copra Berni Piacenza są w opinii trenera męskiej reprezentacji Polski Raula Lozano, głównymi kandydatami do tytułu mistrza Włoch. Rozgrywki Serie A, uważanej za najsilniejszą ligę świata, rozpoczną się 25 września.

Zagra w nich trzech Polaków: Sebastian Świderski (RPA Caffe Maxim Perugia), Dawid Murek (Comone Modena) oraz Zbigniew Bartman (Marmi Lanza Werona).

Para Treviso i Piacenza przynajmniej na dzień dziesiejszy wydaje się najmocniejsza – powiedział Raul Lozano. – Potem jest cała grupa drużyn m.in. Perugia i Modena. Oba zespoły powinny zająć miejsca w czołowej szóstce, ale raczej są bez szans na mistrzostwo.Na pytanie jak ocenia transfer Zbigniewa Bartmana, który dopiero ukończył wiek kadeta Raul Lozano odpowiedział: – Jest to posunięcie dość ryzykowne. Tak młody zawodnik poszedł w całkiem inne realia. Nie jest to rzecz godna polecenia zawodnikom w jego wieku. Jest to duże ryzyko.

W składzie Sisleyu Treviso aż roi się od nazwisk mistrzów Europy – byłych i obecnych: Alessandro Fei, Samuele Papi, Valerio Vermiglio, Luca Tencati, Alberto Cisolla. W tym zespole zagra również Brazylijczyk Gustavo Endres.

Barw zespołu z Piacenzy bronić będą m.in. Nikola Grbic, Vigor Bovolenta, Lionell Marshall, Hristo Zlatanov, Joao Paolo Bravo i Santos Dutro Sergio. Nie brakuje też znakomitości w składach drużyn z Perugii i Modeny. Kolegami klubowymi Sebastiana Świderskiego będą m.in. Martin Lebl, Goran Vujevic i Osvaldo Hernandez, a Dawida Murka Luigi Mastrangelo, Andrea Sartoretti i Ricardo Garcia.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved