Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jest półfinał: Polska – Rumunia 3:0

Jest półfinał: Polska – Rumunia 3:0

W czwartym meczu grupowym ME w Zagrzebiu, polskie siatkarki pokonały Rumunki 3:0, zapewniając sobie awans do półfinałów. Podopieczne Andrzeja Niemczyka tylko w początkowym fragmencie trzeciego seta oddały inicjatywę Rumunkom. W przekroju całego spotkania zwycięstwo Polek nie podlegało dyskusji.

Pierwszy set

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Polek. Mimo osłabienia (brak chorej Doroty Świeniewicz), nasze reprezentantki bardzo dobrze serwowały (Katarzyna Skowrońska) i blokowały (Agata Mróz i Izabela Bełcik). Na pierwszą przerwę techniczną Polki schodziły prowadząc 8:4.„Złotka” utrzymywały bezpieczną, pięcio-, sześciopunktową, przewagę. Znakomicie w obronie grała Małgorzata Glinka i zastępująca Świeniewicz, kapitan reprezentacji – Aleksandra Przybysz. Sędziowie drugą przerwę techniczną ogłosili przy stanie 16:8.

Przewaga Polek rosła. Fantastycznie zaatakowała Milena Rosner, świetną kiwką popisała się Agata Mróz i podopieczne Niemczyka wyszły na prowadzenie 20:9. 21. punkt zdobyła sprytnie kiwająca Izabela Bełcik, 22. Polki zdobyły po dobrym serwisie Agaty Mróz. Seta zakończyła skutecznym atakiem Przybysz. Lekko, łatwo i przyjemnie. Oby tak w kolejnych setach.

Drugi set

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Polek, które punkty zdobywały z błędów Rumunek. Nasze rywalki miały problemy z odbiorem serwisu Bełcik. Liczba błędów Rumunek była ogromna. Polki, głównie dzięki nim, objęły prowadzenie 5:1. Na pierwszą przerwę techniczną nasze reprezentantki schodziły prowadząc 8:4. Polki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, nie pozwalały Rumunkom rozwinąć skrzydeł.

Po powrocie do gry punkt zdobyła mocnym atakiem Rosner, a chwilę później – dzięki kolejnej kiwce – Bełcik. Po asie serwisowym Rosner, Rumunki nieco się otrząsnęły i zdobyły kilka punktów. Na prowadzenie 13:8 Polki wyprowadziła Joanna Mirek. Na drugą przerwę techniczną nasze reprezentantki zeszły prowadząc 16:12.

Polki grały spokojnie, lecz zaczęły się mylić. Skuteczne ataki przeplatały się z błędami, lecz kilkupunktowa przewaga wciąż się utrzymywała. W tym fragmencie gry świetnie grała Przybysz, która zdobyła dla Polski trzy punkty z rzędu. Do końca seta nasze reprezentantki grały spokojnie i dowiozły zwycięstwo w tej partii. Nie było już tak łatwo, jak w pierwszym secie, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Do awansu do strefy medalowej Polki potrzebowały już tylko wygrania jednego seta w dzisiejszym meczu.

Trzeci set

Trzecia partia zaczęła się dla naszych reprezentantek źle. Rumunki objęły dwupunktowe prowadzenie, które powiększyły przed przerwą techniczną, na którą schodziły prowadząc 8:4. Powodem tego była dekoncentracja Polek, które zaczęły mylić się w ataku. Przyjęcie funkcjonowało dobrze.

Po powrocie na parkiet nasze reprezentantki nie grały wiele lepiej – wciąż popełniały błędy w ataku. Rumunki objęły prowadzenie 12:7 i w tym momencie trener Niemczyk poprosił o czas. Ósmy punkt wywalczyła Przybysz, która dobrze skoczyła do bloku. Później nieporozumienie między Rosner a Zenik wykorzystały rywalki, które zdobyły 13. punkt.

Chwilę później na parkiet weszła chora Świeniewicz. Reprezentantka Polski choć z temperaturą nieco ożywiła grę „biało-czerwonych”, które doprowadziły do wyniku 11:13. Dzięki atakom Świeniewicz i Mirek na drugą przerwę techniczną Polki schodziły już z jednopunktowym prowadzeniem (16:15).

Po chwili wszystko wróciło do normy, czyli nasze zawodniczki powiększały przewagę nad słabszymi dziś rywalkami. Przy stanie 20:15 stało się jasne, że to spotkanie wygrać może tylko jedna drużyna. Tak też się stało. Polki z każdym setem miały trudniejsze zadanie, jednak pewnie zwyciężyły 3:0 i zapewniły sobie – bez względu na wynik ostatniego meczu grupowego z Serbią i Czarnogórą – awans do półfinałów mistrzostw Europy!

Polska – Rumunia 3:0 (25:13, 25:19, 25:16)

Zobacz również:

ME kobiet – Tabela i wyniki grupy A

ME kobiet – Tabela i wyniki grupy B

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved