Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Świderski: Ten Puchar dedykuję Arkowi

Świderski: Ten Puchar dedykuję Arkowi

W niedzielę rozegrany został turniej o Puchar TIM (sponsora ligi włoskiej). Jak już informowaliśmy Sebastian Świderski został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika tych zawodów. "To był ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek - mówi Sebastian Świderski - Cieszy nas zwycięstwo."

Ten Puchar dedykuję Arkowi – dodał nasz reprezentant. – Nie sposób zapomnieć kogoś takiego jak Arek. Był on duszą towarzystwa, miał wspaniały charakter, nie miał wrogów.

Przypomijmy, że w turnieju w Mantui grali finaliści ubiegłorocznych rozgrywek i najlepsza drużyna rundy zasadniczej. Copra Piacenza była druga, a Sisley Treviso trzeci.Nie wszystkie jednak zespoły wystąpiły w najsilniejszych składach. Jedna z gazet napisała, że Papi przyjechał w roli niańki dla młodych zawodników. Sisley Treviso zagrał bez mistrzów Europy i Brazylijczyka Gustavo, który w tym czasie występował w mistrzostwach Ameryki i jego reprezentacja wygrała te zawody. Znacznie mocniejsza była Piacenza. Brakowało tylko Zlatanova i Sergio.

Zresztą u nas nie było wszystkich, a ci co grali przyjeżdżali w ostatniej chwili – podkreśla Sebastian Świderski. – Najważniejsze, że wykrystalizowała się szóstka. Jeszcze w środę zagramy sparing.

Zdaniem trenera Polski Raula Lozano, który realia włoskiej ligi zna jak mało kto, faworytami rozgrywek powinni być Sisley i Piacenza.

Do tego dorzuciłbym Cuneo oraz nas – mówi Świderski. – Nie ma w tym jakiegoś zadufania. Biorąc pod uwagę nasz skład oraz zakupy jakich dokonano musimy mierzyć wysoko.

Na pytanie jak ocenia przejście Zbigniewa Bartmana, zawodnika w wieku kadeta, do włoskiej ligi Sebastian Świderski powiedział: – Będzie miał od kogo się uczyć. Myślę, że był to dobry krok i wykorzysta swoją szansę.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved