Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ruszyły rozgrywki Top Teams Cup

Ruszyły rozgrywki Top Teams Cup

Pomimo tego, że rozgrywki ligowe w Europie jeszcze się nie zaczeły, swój początek miał już Puchar Top Teams Cup. Co prawda, jak narazie do rywalizacji przystapiły teoretycznie najsłabsze drużyny. Mimo to, niektóre wyniki powinny zainteresować kibiców olsztyńskiego zespołu.


Olsztynianie rozpoczną swoje występy pucharowe dopiero od fazy grupowej, w której to zmierzą się z hiszpańskim zespołem Portol Son Amar Palma oraz słoweńskim Autocommercem Bled. Trzeciego rywala PZU AZS wyłonią kwalifikacje. W ich pierwszym etapie spotkały się zespoły VC Lorentzweiler (Luksemburg) i Uniwersytetu Ulster (Irlandia Północna).

W pierwszym spotkaniu tej rywalizacji zdecydowanie słabsi okazali się Luksemburczycy, którzy przegrali na własnym parkiecie 0:3. Tym samym siatkarze z Ulsteru są znacznie bliżej awansu do głównego turnieju eliminacyjnego, który w dniach od 7 do 9 października odbędzie się w Nafels (Szwajcaria). Obok zwycięzcy preeliminacji wystapią: Seat Volley Nafels (gospodarz imprezy), Pepe Jeans Asse Lennik (Belgia) oraz Anorthosisu Famagusta (Cypr). Najlepsza z tych drużyn będzie trzecim przeciwnikiem PZU AZS w fazie grupowej Top Teams Cup.VC Lorentzweiler – Uniwersytet Ulster 0:3 (10:25, 25:27, 22:25)

źródło: pzuazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved