Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Czas debiutu dla Pałacu II Bydgoszcz

Czas debiutu dla Pałacu II Bydgoszcz

fot. archiwum

Jutro siatkarki Pałacu II Wyższej Szkoły Gospodarki Bydgoszcz zadebiutują w I lidze. W pierwszej kolejce nasz zespół przed własną publicznością zmierzy się z MMKS Dąbrowa Górnicza. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00 w hali Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej.

Serdecznie zapraszamy kibiców. Ich doping na pewno się przyda. Damy z siebie wszystko, lecz jeśli przegramy prosimy się nie zrażać – mówi Agata Kopczyk , trenerka Pałacu II WSG. – MMKS Dąbrowa Górnicza to jeden z trudniejszych przeciwników w lidze. W ubiegłym sezonie niewiele brakowało, a awansowałby do Ligi Siatkówki Kobiet. Spróbujemy jednak powalczyć. Mamy młody i ambitny zespół.

 

Sezon na utrzymanie 

Skład drużyny niewiele się zmienił. Do ekipy dołączyła tylko Michalina Wojciechowska z Sokoła Mogilno. Zespół ma jednak nową trenerkę. W sierpniu zarząd klubu powierzył tę funkcję Agacie Kopczyk , znakomitej niegdyś siatkarce, która 7 lat temu zakończyła karierę sportową. Drugim szkoleniowcem został Jacek Janowski (prowadził zespół w II lidze).

 

Naszym celem jest utrzymanie w lidze – informuje trenerka Kopczyk. – Dla zawodniczek będzie to trudny sezon, bo rywalki są starsze i znacznie bardziej doświadczone. Średnia wieku w naszej drużynie wynosi 18 lat. Wszystkie siatkarki są uczennicami. A to także pewien problem. Kilka z nich w tym roku szkolnym przystąpi do egzaminu dojrzałości. Tymczasem rozgrywki potrwają aż osiem miesięcy. Na dodatek czekają nas wyjazdy na mecze m.in. do Krakowa, Częstochowy, Sosnowca i Chorzowa. Wierzę, że zawodniczkom uda się pogodzić naukę ze sportem. Choć czasu było niewiele staraliśmy się jak najlepiej przygotować zespół. Zadbaliśmy również o psychikę dziewcząt. Przeprowadziliśmy z nimi wiele rozmów. Mam nadzieję, że pomoże to im dzielnie znieść trudy rywalizacji.

 

Zgrana paczka

 

W sezonie Pałac II WSG będzie korzystał również z zawodniczek, które na co dzień trenują z seniorkami Centrostalu Focus Park. Należą do nich Joanna Frąckowiak , Monika Naczk , Michalina Jagodzińska , Justyna Łunkiewicz oraz Katarzyna Wysocka .

 

Szkoleniowcy Pałacu II WSG uważają, że mocnym punktem drużyny będzie atak. – Bardzo liczymy na Asię Frąckowiak, która jest liderką drużyny. Na treningach duży nacisk położyliśmy jednak na grę w przyjęciu. Jest co poprawiać – przyznają trenerzy.

 

Atmosfera w zespole sprzyja jednak pracy. Zespół jest zgrany i bardzo ambitny. To dobry prognostyk – dodaje Jacek Janowski.

 

Bydgoszczanki solidnie przygotowywały się do sezonu. W sierpniu uczestniczyły w intensywnych treningach podczas zgrupowania w Tleniu. Później wystartowały w turnieju w Gdańsku, gdzie rozegrały bardzo dobre mecze z AZS Białystok i TPS Rumią. Do tego doszły sparingi m.in. z Sokołem Mogilno i Budowlanymi Toruń.

 

Trenerzy Kopczyk i Janowski zgodnie przyznają, że najważniejszym zadaniem drużyny w tym sezonie będzie jednak złoty medal mistrzostw Polski juniorek.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved