Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia Świdnik: Trzon już jest

Avia Świdnik: Trzon już jest

Memoriał Zmarłych Siatkarzy był jedną z ostatnich imprez przed rozpoczęciem sezonu. - To był dla nas pożyteczny sprawdzian - mówi Krzysztof Lemieszek, trener Avii. - Niemniej ważne jest to, że uczciliśmy pamięć tych, których już z nami nie ma, a byli zawodnikami naszego klubu.

Przez szereg lat rozgrywano memoriał Zdzisława Pyca i Henryka Siennickiego. Obaj zginęli w wypadku samochodowym. Niespełna rok temu w Bogucinie, po raz drugi w historii klubu, doszło do tragedii. Tym razem śmierć poniosło trzech siatkarzy: Łukasz Jałoza, Jakub Zagaja i Wojciech Trawczyński.

Doszliśmy do wniosku, że od tego roku będziemy organizowali turniej poświęcony wszystkim zmarłym siatkarzom naszego klubu, już bez wymieniania nazwisk – dodaje trener Lemieszek. – Przecież sympatycy siatkówki i tak wiedzą, o kogo chodzi. W dniu rozpoczęcia memoriału dotarła do nas wiadomość o kolejnej tragedii, jaka dotknęła środowisko siatkarskie – śmierci Arkadiusza Gołasia. Uczciliśmy to minutą ciszy.Niestety w tym roku obsada nie była najsilniejsza. Zawiódł Jadar Radom. Zastąpił go II-ligowy Cukrownik i spisał się całkiem przyzwoicie. Lublinianie zajęli trzecie miejsce. Wygrała Avia przed beniaminkiem I ligi Energetykiem Jaworzno, a czwarte miejsce zajęła występująca w tej samej klasie Skra II Bełchatów.

Coraz trudniej jest sprowadzić na taką imprezę renomowane zespoły – tłumaczy trener Lemieszek. – Najlepsze drużyny mają napięty kalendarz startów. Mimo wszystko jestem zadowolony. Miałem do dyspozycji 15 zawodników i każdy mógł się wykazać. Sezon coraz bliżej i myślę, że podczas turniejów kontrolnych trzon zespołu już się wykrystalizował. Pewne miejsce w szóstce powinni mieć: rozgrywający Marcin Ogonowski, atakujący Wojciech Pawłowski, przyjmujący Paweł Mazowski i środkowy Wojciech Kaźmierczak. Poza tym dobre wrażenie sprawia libero [/b]Marcin Kryś[/b]. Walka jeszcze trwa. Jutro gramy mecz o Puchar Polski z Wilgą Garwolin. To poważne spotkanie, bo chcemy awansować dalej. Będzie można udowodnić swoją przydatność. Potem jeszcze zagramy w turnieju Ziemi Radomskiej i 1 października zaczyna się liga.

Jest wielce prawdopodobne, że do zespołu dołączy jeszcze Tomasz Sokołowski. Przyjmujący GTPS Gorzów był testowany podczas memoriału i zaprezentował się bardzo dobrze. Wydaje się, że w tej chwili oprócz zawodników wcześniej wymienionych największe szanse na znalezienie się w szóstce mają Paweł Pietryka i Marcin Jarosz. Z kolei może zostać wypożyczony młody utalentowany środkowy Maciej Kałasz. W memoriale z powodzeniem występował w Cukrowniku.

Nie ukrywam, że mamy najmocniejszy skład od wielu lat – twierdzi Krzysztof Lemieszek. W tym sezonie chcemy zająć miejsca 4.-6. Może uda się wejść do czwórki. Nasz plan zakłada, aby za dwa lata powalczyć o ekstraklasę.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved