Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zbigniew Krzyżanowski: Kurs na profesjonalizm w LSK

Zbigniew Krzyżanowski: Kurs na profesjonalizm w LSK

fot. archiwum

- Dobrze, że nasze ligowe mecze pokaże telewizja - powiedział trener BKS-u Stali Bielsko-Biała, Zbigniew Krzyżanowski. - Liczę, że rozgrywki kobiece będą szły dalej w kierunku profesjonalizmu i będzie można zobaczyć w internecie statystyki.

– Uważam, że nasza kobieca reprezentacja jest w dobrej dyspozycji – mówi trener BKS-u Stali Bielsko-Biała, Zbigniew Krzyżanowski. – Mówiąc krótko, stworzył się kawał zespołu, znający swoją wartość, potrafiący koncentrować się w ważnych momentach.

Zbigniew Krzyżanowski uda się w sobotę rano do Zagrzebia, żeby zobaczyć przez dwa-trzy dni w akcji czołowe zawodniczki Europy. – Może uda się jeszcze podpisać jakiś kontrakt. Szukamy w dalszym ciągu zawodniczki na pozycję przyjęcie z atakiem – powiedział trener.

Jego zespół z drugim trenerem Jackiem Skrokiem, udał się do Vicenzy na turniej, w którym obok gospodyń zagrają jeszcze Samorodek Chabarowsk i ktoś z Serie A2. Będzie to bardzo dobry sprawdzian przed sezonem.Bielszczanki grały już pojedyncze sparingi z Muszynianką, Kaliszem i Bydgoszczą. W opinii Zbigniewa Krzyżanowskiego, będą to najgroźniejsze w stawce rywalki, w walce o mistrzostwo Polski.

– Szczególnie silna wydaje się być Muszyna – powiedział. – Nazwiska Rosner, Mirek czy Smak, robią wrażenie. Drużyna ma znakomite przyjęcie i rozegranie.

Według wstępnych przymiarek, wyjściowa szóstka wielokrotnych mistrzyń Polski będzie wyglądać następująco: Skorupa, Kosek, Mróz, Gajgał (Biel), Jaszewska (Sielicka), Staniucha i Barszcz. W odwodzie pozostaje jeszcze m.in. Anna Podolec. Trener Krzyżanowski bardzo chwali Małgorzatę Cieślę, która powinna być znakomitą wchodzącą na pozycję po przekątnej.

– Od tego sezonu będziemy już grali w ramach Ligi Siatkówki Kobiet. Dobrze, że nasze ligowe mecze pokaże telewizja – powiedział trener BKS-u Stali. – Liczę, że rozgrywki kobiece będą szły dalej w kierunku profesjonalizmu i będzie można zobaczyć w internecie statystyki, tak jak jest to w przypadku Polskiej Ligi Siatkówki. Liczę, że dzięki transmisjom, popularność kobiecej siatkówki wzrośnie i coraz więcej zawodniczek będzie rozpoznawanych, tak jak jest to z naszymi reprezentantkami.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved