Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > KSZO przejmuje sekcję siatkarek AZS Ostrowiec Świętokrzyski

KSZO przejmuje sekcję siatkarek AZS Ostrowiec Świętokrzyski

fot. archiwum

Przed kilkoma godzinami zakończyło się spotkanie władz oraz zawodniczek klubu AZS Ostrowiec Św. z prezydentem miasta Ostrowca Św. Janem Szostakiem. Drużyna siatkarek wystartuje w I lidze pod szyldem nowego klubu - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Tak było jeszcze wczoraj: – Czekamy do czwartku. Jeśli nie będzie szans na uratowanie drużyny, to trzeba będzie skorzystać z propozycji z innych klubów – mówił Jaroslaw Bodys , trener pierwszoligowych siatkarek AZS Ostrowiec Świętokrzyski.

 

Trener i zawodniczki wiedzieli jednak o tym, że pojawiło się "światełko w tunelu". Członkowie obecnego zarządu zadeklarowali, że jeśli będzie taka potrzeba, to wyrażą zgodę na wyłączenie sekcji siatkówki z AZS i włączenie jej do innego klubu, bez przejęcia zobowiązań finansowych. Głównie myślano z nadzieją o miejscowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 

Dzisiaj są już decyzje w tej sprawie. Przed kilkoma godzinami zakończyło się spotkanie władz oraz zawodniczek klubu AZS Ostrowiec Św. z prezydentem miasta Ostrowca Św. – Janem Szostakiem , które miało być ostatnią szansą na uratowanie żeńskiej ligowej siatkówki w tym mieście. Najważniejsze ustalenia po tym spotkaniu są takie, że sekcja siatkówki kobiet AZS-u zostaje przejęta przez KSZO Ostrowiec Św. a drużyna wystartuje w rozgrywkach I ligi, w sezonie 2005/06, pod szyldem nowego klubu.

 

Ostatnia droga ratowania nie została zamknięta. Doszło w końcu do tego, o co staraliśmy się przynajmniej od miesiąca, czyli spotkania władz KSZO z działaczami AZS. W urzędzie miasta uzgodniono, że KSZO przejmie na utrzymanie sekcję seniorek AZS i pod takim szyldem dalej będziemy grać w lidze. W roli mediatorów wystąpili prezydent Jan Szostak i Zbigniew Pacelt – opowiadał Jarosław Bodys , trener ostrowieckiego zespołu.

 

Po spotkaniu uzgadniano także szczegóły nowej umowy. AZS nie przestanie istnieć, a były prezes Marek Karabin zadeklarował, że będzie spłacał zadłużenie klubu (ok. 200 tysięcy złotych). KSZO przejmuje drużynę siatkarek bez żadnych starych zobowiązań i będzie finansować jej bieżącą działalność. Grupy młodzieżowe trafią UMKS Jedynka Ostrowiec. – Mieliśmy też deklaracje od innych osób, że też nam pomogą finansowo – mówi Bodys. Najpóźniej do poniedziałku trzeba też potwierdzić zawodniczki do gry w PZPS. Na weekend ostrowieckie siatkarki mają zaproszenie na silnie obsadzony turniej do Częstochowy. – Zobaczymy, czy znajdą się środki. Bardzo chcielibyśmy jechać, bo cztery mecze na takim turnieju to dla nas jak dwa tygodnie porządnego treningu – dodaje Bodys.

źródło: gazeta.pl, kpswsbip.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved