Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > TPS Rumia u progu trzeciego sezonu w I lidze

TPS Rumia u progu trzeciego sezonu w I lidze

fot. archiwum

Szybko zbliża się trzeci już sezon siatkarek TPS Rumia w I lidze. Ta klasa rozgrywkowa z roku na rok jest silniejsza i utrzymanie się w niej nie będzie zadaniem łatwym.

PZPS przyjął jako cel równanie I Ligi do poziomu zawodowej ekstraklasy, i zmniejszenie w ciągu 2 lat ilości drużyn do 10 – podobnie jak w profesjonalnej LSK.

 

Dodatkowo dokooptowano do rozgrywek I-ligowych (pomimo spadku) SMS Sosnowiec, co sprawia, że w stawce piętnastu zespołów każdy ma w sezonie dwa wolne terminy. Tak więc sezon urósł do pełnych ośmiu miesięcy i trwał będzie do 13 maja 2006. Jest to dobra wiadomość dla kibiców, lecz dla klubów poprzeczka organizacyjno-finansowa zawieszona została jeszcze wyżej. 

Powszechnie wiadomo jak wiele klubów i dyscyplin sportowych rywalizuje obecnie o pieniądze sponsorów. Klubowi z Rumii udało się pozyskać kilku nowych sojuszników, ale wciąż nie jest w stanie zgromadzić budżetu, pozwalającego na zestawienie zespołu z zawodniczek kontraktowych, tak jak ma to miejsce u większości ligowych rywali.

 

W porównaniu z poprzednim sezonem ze składu TPS-u ubyły z przyczyn osobistych i zawodowych, trzy doświadczone zawodniczki – Aneta Bakiera , Ewa Kamińska i Justyna Lademan . Nie będzie też Igi Klinowskiej , która podczas rozgrywek plażowych doznała bardzo poważnej kontuzji kolana i czeka ją zabieg operacyjny, oraz długa rehabilitacja.

 

Ubytki kadrowe postarają się uzupełnić dwie przyszłościowe zawodniczki, Agnieszka Dwornicka i Anna Nagadowska , oraz najlepsze 17-letnie juniorki, Ola Goździewicz , Ania Hohn i Ania Farbotko , które otrzymają szansę szybkiego awansu sportowego.

 

Poza wymienionymi zawodniczkami, w TPS Rumia można będzie oglądać całą czołówkę krajowej siatkówki plażowej, z mistrzynią Polski – Anią Podgórniak , wicemistrzynią – Dorotą Wrzochol i brązową medalistką – Agnieszką Kucyperą . W ostatnich dniach, Ola Theis reprezentowała barwy Polski na Mistrzostwach Świata U-21 w Brazylii, dlatego dołączy do drużyny dopiero na kilka dni przed pierwszym meczem ze Skrą Bełchatów.

 

Kadra nie jest więc słaba, ale mogą istnieć obawy, czy dziewczyny wytrzymają trudy sezonu halowego, po tym jak w grę na plaży włożyły tak wiele wysiłku.

 

Drużynę czekają intensywne treningi, wydłużone rozgrywki I ligi i z pewnością zacięta walka o utrzymanie w tej klasie rozgrywek.

 

Zarząd klubu stawia drużynie zadanie ambitnej gry i zaangażowania maksimum swoich umiejętności w rozgrywkach. Nie wiadomo, jakim wynikiem zakończy się już trzeci I-ligowy sezon siatkówki w Rumi, lecz na pewno zapewni on miejscowym miłośnikom tej dyscypliny wiele sportowych emocji.

 

TPS Rumia będzie rozgrywała swoje mecze sezonu 2005/06 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 49. Na mecze będzie wolny wstęp.

źródło: tps.rumia.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved