Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS Ostrowiec – W czwartek ostateczne decyzje

AZS Ostrowiec – W czwartek ostateczne decyzje

fot. archiwum

Sytuacja pierwszoligowego zespołu AZS Ostrowiec jest krytyczna. Za ratowanie ligowego bytu zabrały się same siatkarki i ich trener. Mimo zapowiedzi nie udało im się doprowadzić do spotkania "ostatniej szansy" z władzami miasta i przedstawicielami wspierającej wcześniej zespół ostrowieckiej WSBiP.

Stało się tak dlatego, że pozostali w klubie działacze (AZS nie ma urzędującego prezesa) nie są w stanie znaleźć pomocy dla sekcji. Mimo zapowiedzi nie udało im się doprowadzić do spotkania "ostatniej szansy" z władzami miasta i przedstawicielami wspierającej wcześniej zespół ostrowieckiej WSBiP. – Zaczęliśmy kroki rozpaczy. Upoważniłem kapitan zespołu Iwonę Kosiorowską do porozumienia się z prezydentem Janem Szostakiem. Wyraził chęć spotkania, wcześniej umówiliśmy się na telefon. Widzę szansę rozwiązania – mówi trener Jarosław Bodys .

 

Co to za wyjście? Zawodniczki otrzymały od pozostałych w klubie działaczy zapewnienie, że są oni w stanie wyłączyć sekcję siatkówki ze struktur AZS i przekazać ją bez długów innemu podmiotowi. Pomysł dotyczy KSZO. – Wiele osób w rozmowach prywatnych zapewnia, że nie zostawi nas bez pomocy. Potrzebny jest jednak glejt, że miasto popiera taką inicjatywę – wyjaśnia Bodys. Co się stanie, jeśli prezydent Szostak nie będzie chciał się zaangażować? – Nikt nie będzie miał mu tego za złe, wszystko powinno być załatwione dwa miesiące temu. Jeśli jednak do spotkania nie dojdzie lub zostałby wyznaczony nowy termin, to koniec – w czwartek wieczorem zrezygnuję i dam wolną rękę zawodniczkom w poszukiwaniu nowych klubów . 

Trener ma rację, bo czasu rzeczywiście nie ma – inauguracja rozgrywek I ligi już w środę (21.09). A wcześniej trzeba by wpłacić ok. 18 tysięcy złotych do związku, by potwierdzić do gry nowe zawodniczki.

 

A jeśli pomysłu nie uda się zrealizować? – Przestaniemy istnieć jako zespół. Klub zostanie zdegradowany do najniższej ligi z zakazem awansu w pierwszych dwóch latach od spadku. W najlepszym układzie I liga mogłaby wrócić do Ostrowca za sześć lat – wylicza szkoleniowiec AZS.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved