Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Opole budowany od nowa

AZS Opole budowany od nowa

Trener Zbigniew Rektor ma do dyspozycji czternastu zawodników, z czego prawie połowa to gracze zupełnie w zespole nowi. - Taka już dola naszego akademickiego klubu. W każdym sezonie musimy budować ekipę w zasadzie od nowa - mówi szkoleniowiec.

Wydawało się, że po spadku z serii B w drużynie nie dojdzie do zbyt wielu roszad, bo wszyscy jego podopieczni byli studentami. Stało się jednak inaczej. – Nie ma z nami rozgrywającego Piotra Marciniaka, który gra w Mostostalu i ma propozycję z Nysy. Do tego odszedł podstawowy środkowy Andrzej Strzała. Będziemy ich musieli jakoś zastąpić – stwierdza Rektor. Już rozpoczął poszukiwania siatkarzy, którzy mogliby zająć ich miejsce. Ciekawostką jest, że z AZS-em trenuje Piotr Kłos, syn byłego rozgrywającego kadry narodowej, a obecnie drugiego trenera reprezentacji kobiet Ireneusza Kłosa. – Chłopak ma bardzo dobre warunki, bo mierzy 203 cm wzrostu, a do tego jest leworęczny. Oczywiście przed nim jeszcze bardzo dużo pracy – zaznacza trener. To zresztą tyczy się wszystkich jego podopiecznych. – Mają chęci do pracy i to jest bardzo ważne. Myślę, że po jakimś czasie będzie widać efekty treningów – zapewnia Rektor.

Sporym wzmocnieniem jego ekipy może okazać się przyjmujący Rafał Jamrozowicz, który przez kilka lat był w obrębie zainteresowań szkoleniowców AZS-u PWSZ Nysa i trenował z pierwszym zespołem. – Na razie wysłaliśmy pismo w sprawie wypożyczenia Rafała do prezesa Ryszarda Knosali i teraz decyzja należy do niego – relacjonuje Rektor.Największym minusem AZS-u jest brak doświadczonych graczy. – Ci chłopcy, którzy są u nas, muszą się jeszcze nauczyć poważnego grania i dlatego staramy się znaleźć jak najmocniejszych sparingpartnerów – tłumaczy trener. Akademicy w ten weekend jadą na turniej do Raciborza, gdzie zmierzą się ze spadkowiczem z serii A Górnikiem Radlin, a za tydzień zagrają z beniaminkiem ekstraklasy Gwardią Wrocław.

Zobacz

II liga mężczyzn, grupa 2

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved