Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Opinie Włochów: Raul Lozano to dobry trener

Opinie Włochów: Raul Lozano to dobry trener

Aż czterech z siedmiu najlepszych zawodników siatkarskich mistrzostw Europy szkolił kiedyś Raul Lozano. - To dobry trener - mówią o selekcjonerze naszej kadry, który w Polsce jest ostro krytykowany.

Moje sukcesy są także jego zasługą – twierdzi największa gwiazda Włochów, Alberto Cisolla, z którym Lozano pracował w Sisleyu Treviso. – Byłem rezerwowym, a Lozano dawał mi szansę i wystawiał w pierwszej szóstce – dodał.

Cisolla został wybrany MVP mistrzostw. Lozano pracował również z najlepiej zagrywającym ME – Serbem Ivanem Milijkovicem, z najlepiej blokującym – Luigim Mastrangelo oraz z najlepszym libero – Mirko Corcano.Na nazwisko Lozano włoscy dziennikarze reagują podobnie: kiwają głowami i mówią: – To dobry trener – nie najlepszy, ale dobry – zapewnia Pasquale Di Snatillo z „Corriere dello Sport”. – To człowiek odpowiedni na roczną, dwuletnią misję. Pewnie zostanie z waszą reprezentacją do mistrzostw świata, a później raczej nastąpi zmiana. Jego problem polega na tym, że często sporo uwagi poświęca jednym zawodnikom, a wtedy dla innych nie ma już tyle czasu. Stąd mogą wyniknąć nieporozumienia – dodał.

– Lozano i Velasco to typowi przedstawiciele argentyńskiej szkoły trenerskiej – mówi Andrea Anastasi, do niedawna selekcjoner kadry Italii, a przed laty znakomity siatkarz. – Ogromny nacisk kładą przede wszystkim na wyszkolenie techniczne zawodników. Znam Raula bardzo dobrze. Z nim wasz zespół może zajść daleko.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved