MŚ U-21: Brazylijki i Łotysze ze złotymi medalami

W dniach 6-11 września, na plażach Copacabana (Rio de Janeiro), odbył się ostatni tegoroczny czempionat młodzieżowy - mistrzostwa świata do lat 21. Złoto wśród kobiet zdobyła brazylijska para Carolina Solberg Salgado i Camillinha Saldanha. Wśród mężczyzn wygrali Łotysze - Martins Plavins i Aleksandrs Samoilovs.

Kobiety

Brazylijki, Carolina Solberg Salgado i Camillinha Saldanha, stoczyły w finale bardzo zacięty, 58-minutowy pojedynek z Niemkami – Ruth Flemig i Ilke Semmler. Brazylijki nie doceniły umiejętności niemieckiej pary. W pierwszym secie, zaskoczone, przegrały do 11. W dwóch następnych z trudem udało im się odrobić straty. Brązowy medal zdobyły austriackie siostry Schwaiger, które zamknęły drogę do strefy medalowej polskiej parze Karolina Michalkiewicz i Aleksandra Theis, wygrywając z nimi w II rundzie turnieju głównego 2:0. Polki ostatecznie sklasyfikowane zostały na miejscach 5-8.

Mężczyźni

Znana łotewska para, Martins Plavins i Aleksandrs Samoilovs, nie mieli większych problemów z pokonaniem pary z Wenezueli – Jesus Villafane i Jackson Henriquez. Brazylijczyków, którzy na własnym piasku liczyli na spore sukcesy, pognębili całkowicie Rosjanie – Koshkarev i Prokopiev, którzy 2:0 pokonali w meczu o brązowy medal ostatnią brazylijską nadzieję na medal – parę Pedro Solberg Salgado i Tiago Santos.

Polacy, Tomasz Sińczak i Rafał Szternel, w pierwszym meczu turnieju głównego, przegrali po zaciętej walce 1:2, z parą z Wenezueli (wicemistrzowie świata). Polacy zajęli ostatecznie miejsca 9-16.