Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Wszyscy trenują z pełnym zaangażowaniem

Jan Such: Wszyscy trenują z pełnym zaangażowaniem

fot. archiwum

Siatkarze Resovii po raz drugi z rzędu wygrali turniej w słowackim Humennem, a już od piątku na własnym podwórku zmagać się będą w turnieju z okazji 100-lecia klubu. Szkoleniowiec rzeszowian, Jan Such opowiada o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu PLS.

Resovia okazała się lepsza od trzech drużyn słowackiej ekstraklasy oraz Avii Świdnik. – Zespoły z Preszova i Bratysławy to mistrz i wicemistrz Słowacji. My zagraliśmy wręcz wspaniale w pierwszym dniu turnieju, kiedy to spotkaliśmy się właśnie z tymi drużynami. Nieco gorzej poszło nam w niedzielę w meczu z Humennem, ale gospodarzom pomagają nawet ściany – tłumaczy Jan Such. – Jestem bardzo zadowolony bo gra chłopaków pokazała, że transfery były trafione i wszystkie elementy zaczynają się coraz lepiej zazębiać .

 

Już w piątek rozpoczyna się turniej z okazji 100-lecia Resovii, w którym podopieczni Jana Sucha spotkają się z czołówką PLS – Skrą Bełchatów, AZS-em Olsztyn oraz Mostostalem Kędzierzyn Koźle. – Zagramy z faworytami ligi. Cała trójka zespołów stawia sobie znacznie wyższe cele niż my. Zresztą ich składy personalne i budżety biją nas na głowę. Nie oznacza to jednak, że w lidze czy też w tym turnieju jesteśmy bez szans. – mówi szkoleniowiec rzeszowian. – Od wtorku będziemy trenować na Podpromiu. Ze względu na wysokie koszty nie trenowaliśmy do tej pory w tej hali, a i po turnieju wejdziemy na Podpromie dopiero przed samą ligą. 

Po turnieju w Rzeszowie wszystkie przygotowania będą odbywać się już w kontekście nadchodzącego sezonu PLS. – Wszystkie nasze spotkania podczas turnieju będziemy nagrywać. Później udamy się na cztery dni do Kielnarowej do ośrodka WSIiZ i będziemy się starać wyeliminować błędy popełniane przy konkretnych zagraniach. W Humennem grali jeszcze wszyscy, ale już teraz będziemy pracować nad konkretną szóstką i nad zagraniami pod danych zawodników.

 

Pierwsza „siódemka” Resovii powoli się krystalizuje. – Grzesiek Pilarz ma miejsce w pierwszej szóstce. W ataku w świetnej formie jest Tomek Józefacki. Na pozycji libero będzie grał z pewnością Dusan Kubica. Na pozostałych pozycjach rywalizacja jest duża. W przyjęciu najpewniejszy jest Piotrek Łuka, zaś o drugie miejsce rywalizują Staszek Pieczonka z Wojtkiem Gradowskim. W momencie gdy do zdrowia powróci Tomek Kamuda, dojdzie jeszcze jeden zawodnik do walki o skład. Najbliżej gry w wyjściowym składzie, jeśli chodzi o pozycję środkowego jest Łukasz Perłowski, zaś Sławek Szczygieł z Michałem Kaczmarkiem rywalizują o ostatnie miejsce.

 

Trener Jan Such jest bardzo zadowolony z dokonanych do przed sezonem transferów. –Nie pomyliłem się sprowadzając do Resovii Pilarza, Gradowskiego i Kubicę. Wszyscy trzej grają doskonale. Sporym zaskoczeniem natomiast jest dyspozycja Michała Kaczmarka. Gdy przychodził do nas obawiałem się o jego przydatność do drużyny, tymczasem świetnie blokuje i atakuje, a do tego dodaje jeszcze bardzo groźną zagrywkę. Między innymi dlatego wybrałem go najlepszy zawodnikiem turnieju w Humennem.

 

Szkoleniowiec chwali swoich podopiecznych. – Wszyscy trenują z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Nie ma też u nas problemów dyscyplinarnych a atmosfera w drużynie jest bardzo dobra.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved