Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Przed ME: Holandia – Niemcy 3:2 w meczu towarzyskim

Przed ME: Holandia – Niemcy 3:2 w meczu towarzyskim

ME kobiet już niedługo - w dniach 17-25 września, w Chorwacji. "Złotka" trenera Andrzeja Niemczyka, bronią mistrzowskiego tytułu z poprzednich ME w Turcji. Grupowe rywalki Polek, Niemki, przegrały w Muenster, w towarzyskim meczu z Holandią 2:3. Mecz był jednym z ostatnich sprawdzianów dla obu drużyn przed ME.

ME kobiet zostaną rozegrane w dniach 17-25 września w Chorwacji. Na inaugurację Polki zagrają z Azerbejdżanem. Później spotkają się z Niemkami (18.09), gospodyniami mistrzostw – Chorwatkami (19.09), Rumunkami (21.09) oraz drużyną Serbii i Czarnogóry (22.09). „Złotka” trenera Andrzeja Niemczyka, bronią mistrzowskiego tytułu, wywalczonego dwa lata temu w Turcji.

Rozegrany w Muenster, towarzyski mecz Niemcy – Holandia, zakończył się zwycięstwem Holenderek 3:2. Mecz wzbudził wiele emocji. Był jednym z ostatnich sprawdzianów dla obu drużyn przed ME.

Spotkanie stało na dobrym poziomie, gra była wyrównana. Szalę zwycięstwa przechylił na stronę holenderską dopiero tie-break. Właśnie w piątym Niemki nie wykorzystały aż sześciu piłek meczowych i dlatego to one musiały uznać wyższość rywalek. W piątym secie od stanu 23:23 Niemki nie potrafiły skończyć ataku przy zagrywce rywalek. Holenderki bezwzględnie wykorzystały te błędy – wygrały seta 23:25 i cały mecz 2:3.

Najwięcej punktów dla niemieckiej drużyny zdobyły: Angelina Gruen (17), Cornelia Dumler (13) i Dominice Steffen (10).

Niemcy – Holandia 2:3

(18:25, 25:22, 25:22, 18:25, 23:25)

Wyjściowe składy:

Niemcy: Julia Schlecht, Angelina Green, Cornelia Dumler, Jana Mueller, Andrea Berg, Kathy Radzuweit, Kerstin Tzscherlich (libero)

Holandia: Riette Fledderus, Debby Stam, Chaine Staelens, Francien Huurman, Manon Flier, Ingrid Visser, Janneke van Tienen (libero)

źródło: onet.pl, reprezentacja.net