Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Poznań: Inotel wygrał Turniej o Puchar Lata

Poznań: Inotel wygrał Turniej o Puchar Lata

Dzisiaj w Poznaniu, w Turnieju o Puchar Lata, spotkali się trzej starzy ligowi znajomi - Olimpia Sulęcin (beniaminek I ligi), oraz dwaj II-ligowcy - AZS Gwardia Gubin Zielona Góra i KS Inotel Politechnika Poznań. Puchar zdobyli poznaniacy, wyprzedzając Olimpię i Gwardię.

W pierwszym meczu turnieju o Puchar Lata, KS Inotel Politechnika Poznań pokonał 3:0 AZS Gwardię Gubin Zielona Góra. W drugim meczu Olimpia Sulęcin także pokonała Gwardię 3:0. W spotkaniu o pierwsze miejsce, Olimpia uległa Inotelowi Poznań 2:3, przegrywając tie-break 14:16.

Wyniki Turnieju o Puchar Lata, Poznań, 10.09.2005Inotel Politechnika Poznań - Gwardia Gubin Zielona Góra 3:0
(25:19, 26:24, 26:24)
Olimpia Sulęcin - Gwardia Gubin Zielona Góra 3:0
(25:20, 25:15, 25:13)
KS Inotel Politechnika Poznań - Olimpia Sulęcin 3:2
(23:25, 27:25, 25:23, 20:25, 15:13)

Kolejność drużyn
1. KS Inotel Politechnika Poznań
2. Olimpia Sulęcin
3. Gwardia Gubin Zielona Góra

W zespołach przyjezdnych na parkiecie pojawiło się kilku znanych ligowych zawodników. W drużynie Gwardii można było zobaczyć grającego trenera – Tomasza Palucha. W zespole Olimpii wystąpili między innymi, Roman Bartuzi, Kamil Sekuła i Krzysztof Dobek.

Mogłoby się wydawać, że zwycięstwo poznaniaków nad Olimpią to niespodzianka – i to sporego kalibru. Jednak warto pamiętać, że przygotowujący się do II-ligowych rozgrywek w nowym sezonie zespół KS Inotel Politechnika Poznań, to zupełnie inna jakość, niż ubiegłoroczna Budowlanka Poznań, która rzutem na taśmę obroniła II-ligowy byt w meczach play-off z Maratonem Świnoujście.

Trener Marek Jankowiak, który utrzymał w poprzednim sezonie zespół w II lidze, na nowy sezon buduje zespół z realnymi szansami na włączenie się do walki o awans do I ligi. Budowlanka Poznań została połączona z zespołem akademickim Politechniki Poznańskiej (grało w nim kilku byłych II-ligowców). Do tego doszły wzmocnienia i teraz zespół wygląda naprawdę solidnie – powinien być przeszkodą trudną do przejścia w swojej grupie II ligi.

Wcześniej informowaliśmy już, że w Poznaniu zagra w nowym sezonie Damian Lisiecki, przyjmujący, który miniony sezon spędził w PLS (Górnik Radlin). Jest to aktualny (a w sumie już trzykrotny) mistrz Polski w siatkówce plażowej. W tym roku zdobył tytuł z Krzysztofem Hajbowiczem. Dzisiaj można było oglądać w akcji innego zawodnika pozyskanego na nowy sezon. To także znany i ceniony zawodnik – Marcin Iglewski. Jest on wrześnianinem. Ostatnio grał w I-ligowym AZS Politechnika Gliwice. W tym roku, podobnie jak Lisiecki, może poszczycić się osiągnięciami na plaży – wspólnie z Emilem Siewiorkiem wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. KS Inotel Politechnika Poznań jest przygotowany pod względem kadrowym do włączenia się do walki o awans.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved