Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2005: Włochy drugim finalistą

ME 2005: Włochy drugim finalistą

Reprezentacja Włoch pokonała w drugim meczu półfinałowym Serbię i Czarnogórę 3:2 (25:15, 19:25, 25:19, 23:25, 15:8) i jutro w meczu o złoty medal mistrzostw Europy zmierzy się z Rosją. Obie drużyny spotkały się już podczas tych mistrzostw w meczu grupy A Rosjanie wygrali 3:1.

Włosi potrzebowali pięciu setów, by wygrać z Serbami. Przebieg czwartego seta wskazywał, że sobotnie spotkanie zakończy się 3:1 dla gospodarzy, którzy prowadzili m.in. 16:10. Jednak mistrzowie olimpijscy z Sydney dzięki głównie fantastycznej dyspozycji Ivana Miljkovica nie tylko odrobili straty, ale i wygrali tę partię. Atakujący Serbii i Czarnogóry miał jednak nierówne okresy gry. W pierwszym secie nie wychodziły mu zagrywki, nie kończył ataków. Na początku drugiego dzięki m.in. jego udanym akcjom zespół Serbii i Czarnogóry objął prowadzenie 5:1 i tę bezpieczną przewagę utrzymał do końca.

Tiebreak oraz set pierwszy i trzeci przebiegał pod wyraźne dyktando Włochów. Byli oni przede wszystkim lepsi w ataku. Spotkanie oglądało 11 250 widzów.

Włochy – Serbia i Czarnogóra 3:2

(25:15, 19:25, 25:19, 23:25, 15:8)

Włochy: Vermiglio, Fei, Mastrangalo, Tencati, Cisolla, Cernic, Corsano (libero) oraz Sintini, Lasko, Cozzi, Paparoni.

Serbia i Czarnogóra: N. Grbic, Miljkovic, Geric, Stankovic, Vujevic, Boskan, Samardzic (libero) oraz Bojovic.