Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2005: „Nowa” Hiszpania z Rafaelem Pascualem

ME 2005: „Nowa” Hiszpania z Rafaelem Pascualem

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę brać udział w naszym największym siatkarskim sukcesie - mówi 35-letni kapitan reprezentacji Hiszpanii, który w środę rozegrał w reprezentacji pięćsetny mecz oficjalny. Awans do czwórki ME jest największym siatkarskim sukcesem męskiej reprezentacji tego kraju w historii...

…jeśli nie liczyć miejsc medalowych na turniejach rangi Igrzysk Śródziemnomorskich. Jest to zarazem największa niespodzianka tegorocznej imprezy. Sukces Hiszpanów jest tym bardziej nieoczekiwany, że obecny trener – Oscar Novillo, przejął reprezentację miesiąc temu, po tym jak zawodnicy podnieśli bunt przeciwko poprzedniemu selekcjonerowi, Paco Hervásowi. Jak się okazało, był to moment przełomowy.

Wraz z przyjściem nowego szkoleniowca do kadry wrócił największy gwiazdor Hiszpanii i faktyczny symbol siatkówki tego kraju w ostatniej dekadzie – Rafael Pascual, skłócony z poprzednikiem Novillo. Pascual, który lata świetności ma już za sobą, a w ostatnim sezonie był cieniem siebie jeszcze sprzed kilku lat. Pascual, który, jak mówiono w Serie A, bardziej niż o dalszej grze w siatkówkę myślał o planach na dalsze życie.Kapitan Hiszpanów dołączył do kadry z marszu i jak się okazało, miało to zbawienny wpływ dla gry reprezentacji. – Miałem cztery miesiące wakacji i przegrywaliśmy, wrócił Dziadek i wygrywamy – skomentował ten fakt ironicznie pochodzący z Madrytu siatkarz. Pascual nie pozostawia najmniejszej wątpliwości co do tego, jak czuje się z powrotem w kadrze: – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę brać udział w najlepszym występie Hiszpanii na Mistrzostwach Europy. Satysfakcja jest tym większa, że z czterech najlepszych zespołów świata brakuje jedynie Brazylii.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved