Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wlazły ma charakter wybitnego sportowca

Wlazły ma charakter wybitnego sportowca

Swoim serwisem od początku kariery dawał się we znaki rywalom. Przy wzroście 195 cm potrafi zaatakować z wysokości 355 cm. 22-letni Mariusz Wlazły w tym sezonie zadebiutował w reprezentacji Polski siatkarzy i po jego zakończeniu trudno ją sobie wyobrazić bez zawodnika Skry Bełchatów.

Mariusz Wlazły ma charakter wybitnego sportowca – powiedział mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. – Nie przejmuje się grą, w sensie pozytywnym. Gdy zostanie zablokowany, to nie rozpamiętuje długo tej akcji, tylko o niej szybko zapomina i koncentruje się na następnej.

Indywidualne statystyki po fazie grupowej mistrzostw Europy w Rzymie i Belgradzie pokazują, że zawodnik ten był mocnym punktem polskiego zespołu.W klasyfikacji najlepiej punktujących zajął czwarte miejsce 87 pkt – za Igorem Omrcenem (Chorwacja) – 103, Ivanem Miljkovicem (Serbia i Czarnogóra) – 102 oraz Nikolaosem Roumeliotisem (Grecja) – 93. Wśród najlepiej atakujących jest szósty – 51,54 procent skuteczności. Najlepszym zawodnikiem fazy grupowej w tej specjalności był Sebastian Świderski – 64,29 proc.

W fazie grupowej Mariusz Wlazły zaserwował dziesięć asów, podobnie jak Włoch Alberto Cisolla. O jednego więcej miał Francuz Frantz Granvorka.

Z grających w mistrzostwach Europy atakujących Mariuszowi Wlazłemu najbardziej imponował Alessandro Fei.

Gra na wielkim luzie – powiedział Polak. – Co nie zrobi, praktycznie mu wychodzi. Na pewno znakomitym na tej pozycji jest Ivan Miljković. Rosyjskim atakującym różnie się w mistrzostwach powodziło.

Wysokie noty Polaka w tym sezonie (mistrzostwo i Puchar Polski, 4. miejsce w Lidze Światowej i awans do mistrzostw świata) obniżają nieskończone piłki w ważnych momentach spotkania z Rosją w Rzymie.

Na pewno w przyszłości będę mądrzejszy – powiedział Mariusz Wlazły.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved