Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Coraz mniejsze szanse Agaty Mróz na ME

Coraz mniejsze szanse Agaty Mróz na ME

Złymi wynikami badań krwi Agata Mróz zaalarmowała trenera żenskiej kadry Andrzeja Niemczyka już w maju. Ze Szczyrku, gdzie Polki trenują przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy, nadeszły znów bardzo niepokojące informacje. Kolejne badania potwierdziły u siatkarki niedobór czerwonych krwinek.

Nie zrobiło to na nim większego wrazenia i zabrał ją na kolejne występy reprezentacji. Stan zdrowia zawodniczki nie poprawił się i dopiero wówczas – po interwencji władz bielskiego klubu w Polskim Związku Piłki Siatkowej – pozwolono jej na odpoczynek. Do kadry wróciła po sierpniowym turnieju eliminacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata. Ze Szczyrku, gdzie Polki trenują przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy, nadeszły jednak bardzo niepokojące informacje. Kolejne badania potwierdziły u siatkarki niedobór czerwonych krwinek.

– Badania robiłam przed kilkoma dniami w Krakowie. Wynik znów był zły. To dla mnie cios, bo nawet przez moment nie myślałam o tym, że mistrzostwa będę oglądać w telewizji. Ponowiłam badania i wyniki są lepsze, choć nadal nie rewelacyjne. Lekarz hermatolog zezwolił mi jednak na trening i grę. Decyzję co do mojego wyjazdu podejmie w najbliższych dniach trener, ale nie wiem czy pojadę z dziewczynami… – powiedziała Agata Mróz.Przed dwoma laty, gdy polskie siatkarki sięgały po mistrzostwo Europy, w ich gronie były aż trzy reprezentantki BKS Stal: Agata Mróz, Aleksandra Przybysz i Anna Podolec. Wychodzi na to, że w tym roku wśród broniących złotego medalu może zabraknąć zawodniczki z Bielska… Druga ze „stalówek”, która jest w kadrze trenera Niemczyka – Katarzyna Skorupa, rywalizuje o pozycję rezerwowej rozgrywającej z najbardziej doświadczoną w ekipie, Magdaleną Śliwą. Na turniej barażowy eliminacji MŚ w Dreźnie pojechała Śliwa, jednak wcześniej to Skorupa była w „dwunastce” na Drezno i Grand Prix. Trener nie ogłosił jeszcze oficjalnego składu. Dokona tego dopiero po dwóch meczach sparingowych z Bułgarią w katowickim Spodku (10, 11września).

źródło: Kronika Beskidzka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved