Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Bez medalu na MŚ do lat 21

Bez medalu na MŚ do lat 21

fot. archiwum

Polskie pary odpadły już z walki o medale w rozgrywanych w Rio de Janeiro mistrzostwach świata do lat 21 w siatkówce plażowej. Karolina Michalkiewicz i Aleksandra Theis przegrały w ćwierćfinale z parą austriacką, a Tomasz Sińczak i Rafał Szternel odpadli w 1/8 finału z Wenezuelczykami.

Nasza żeńska para miała ogromne szanse na dostanie się do strefy medalowej. Mimo, że nasze zawodniczki wyszły z grupy eliminacyjnej dopiero z trzeciego miejsca, to wszyscy liczyli na ich dobry występ w fazie finałowej. W 1/8 finału Karolina Michalkiewicz i Aleksandra Theis zagrały z estońską parą Puri-Bosjanok. Po pierwszym secie wygranym przez rywalki do 10 nasze zawodniczki podniosły się z kolan i po zaciętej walce wygrały całe spotkanie 2:1. W ćwierćfinale spotkały się z austriacką parą Schwaiger-Schwaiger. W tym meczu dało znać o sobie zmęczenie całym turniejem i Polki nie nawiązały walki z rywalkami, które jutro zagrają o brązowe medale. Miejsca 5-8 uzyskane na mistrzostwach świata są jednak dużym sukcesem naszych zawodniczek i w przyszłym roku możemy liczyć na dużo lepsze wyniki.

 

Również z trzeciego miejsca w grupie wyszli nasi reprezentanci w turnieju mężczyzn. Tomasz Sińczak i Rafał Szternel przegrali swój ostatni grupowy mecz 1:2, co pozwoliło im jednak awansować do 1/8 finału. Tu spotkali się z wenezuelską parą Jackson-Fane. Po wygraniu pierwszego seta wydawało się, że pierwsza ósemka turnieju jest w zasięgu łódzkich zawodników. Przegrali oni jednak w drugim secie i po niezwykle dramatycznym, przegranym 17:19 trzecim secie odpadli z turnieju zajmując miejsca 9-16. 

Wyniki polskich par na MŚ U-21 w Rio de Janeiro

kobiety
1/8 finału
Puri-Bosjanok EST - Michalkiewicz-Theis POL
1-2 (21-10, 12-21, 10-15)

1/4 finału
Michalkiewicz-Theis POL - Schwaiger-Schwaiger AUT


mężczyźni
1/8 finału
Jackson-Fane VEN - Sińczak-Szternel POL
2-1 (16-21, 21-16, 19-17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved