Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Bez medalu na MŚ do lat 21

Bez medalu na MŚ do lat 21

Polskie pary odpadły już z walki o medale w rozgrywanych w Rio de Janeiro mistrzostwach świata do lat 21 w siatkówce plażowej. Karolina Michalkiewicz i Aleksandra Theis przegrały w ćwierćfinale z parą austriacką, a Tomasz Sińczak i Rafał Szternel odpadli w 1/8 finału z Wenezuelczykami.

Nasza żeńska para miała ogromne szanse na dostanie się do strefy medalowej. Mimo, że nasze zawodniczki wyszły z grupy eliminacyjnej dopiero z trzeciego miejsca, to wszyscy liczyli na ich dobry występ w fazie finałowej. W 1/8 finału Karolina Michalkiewicz i Aleksandra Theis zagrały z estońską parą Puri-Bosjanok. Po pierwszym secie wygranym przez rywalki do 10 nasze zawodniczki podniosły się z kolan i po zaciętej walce wygrały całe spotkanie 2:1. W ćwierćfinale spotkały się z austriacką parą Schwaiger-Schwaiger. W tym meczu dało znać o sobie zmęczenie całym turniejem i Polki nie nawiązały walki z rywalkami, które jutro zagrają o brązowe medale. Miejsca 5-8 uzyskane na mistrzostwach świata są jednak dużym sukcesem naszych zawodniczek i w przyszłym roku możemy liczyć na dużo lepsze wyniki.

Również z trzeciego miejsca w grupie wyszli nasi reprezentanci w turnieju mężczyzn. Tomasz Sińczak i Rafał Szternel przegrali swój ostatni grupowy mecz 1:2, co pozwoliło im jednak awansować do 1/8 finału. Tu spotkali się z wenezuelską parą Jackson-Fane. Po wygraniu pierwszego seta wydawało się, że pierwsza ósemka turnieju jest w zasięgu łódzkich zawodników. Przegrali oni jednak w drugim secie i po niezwykle dramatycznym, przegranym 17:19 trzecim secie odpadli z turnieju zajmując miejsca 9-16.