Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrea Zorzi: Polska to „kat na słabych”

Andrea Zorzi: Polska to „kat na słabych”

Słynny przed laty włoski siatkarz Andrea Zorzi pisał w swoich komentarzach w "La Gazetta dello Sport", że Polacy to "kat na słabych". Mając świadomość, że są zdecydowanie lepsi od rywala, grają lepiej, niż potrafią. Zupełnie inaczej jest w spotkaniach z gigantami siatkówki.

Wtedy nagle tracą pewność siebie i przegrywają wygrane sety i mecze. Tak było w finale Ligi Światowej i teraz w Rzymie, gdy prowadzili z Rosją w drugim secie 16:10. Zorzi uważa jednak, że Polacy zrobili pod wodzą Lozano duże postępy i jeśli dalej pójdą tą drogą, to czekają ich lepsze czasy.

Argentyńczyk jest dobrym dyplomatą, więc trudno powiedzieć, jakie są jego prawdziwe odczucia. Po cichu chyba liczył na korzystniejszy przebieg wydarzeń i grę w półfinałach. Nie ma się jednak czego wstydzić. Mecz z Rosją pokazał, że dystans, jaki dzieli nas od zwycięzców, jest minimalny.

źródło: onet.pl