Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Zarzycki i Boniek krytykują siatkarzy i trenera

Zarzycki i Boniek krytykują siatkarzy i trenera

Zbigniew Boniek, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, był, obecny na meczu Polski z Włochami podczas ME siatkarzy. "Oni są rozpieszczani. Nawet po porażce kibice im dziękują i krzyczą." Zbigniew Zarzycki z kolei mówi - "W grze zespołu pod wodzą Raula Lozano nie zauważyłem postępów."

Nie chcę nikogo krytykować, ale co raz bardziej denerwują mnie teksty pod tytułem – mamy młodą drużynę, potrzeba nam czasu, budujemy zespół na igrzyska w Pekinie. Przedtem budowaliśmy ekipę na Ateny. – powiedział mistrz olimpijski, Zbigniew Zarzycki.

Fakty są zaś takie, że w grze zespołu pod wodzą Raula Lozano nie zauważyłem postępów. W tym roku przegraliśmy najpierw półfinał Ligi Światowej z Serbią, mecz o trzecie miejsce w tym turnieju, następnie finał rzeszowskich eliminacji do mistrzostw świata i na koniec grę o pierwsze miejsce w Memoriale Wagnera. Porażki w starciach z Rosją i Włochami tylko dopełniają obrazu. Jak nie mieliśmy drużyny, która wygrywa ważne spotkania, tak nie mamy – dodał Zarzycki.Zbigniew Boniek, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, był, obecny na meczu Polski z Włochami (0:3) podczas ME siatkarzy. Jak zwykle miał kilka ciekawych przemyśleń.

Oni są rozpieszczani. Nawet po porażce kibice im dziękują i krzyczą. ‚Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało’. To jest złe, bo zawodnicy przyzwyczajają się do tego, myślą, że rzeczywiście porażka nie jest problemem. Spada u nich poziom odporności na krytykę – powiedział Boniek o polskich siatkarzach.

Polska drużyna chwilami sprawia wrażenie dzieci zagubionych we mgle. Czytałem wypowiedź trenera Włochów Gian-Paolo Montalego, który twierdzi, że Polacy indywidualnie są lepsi od Włochów, ale Italia jest lepszą drużyną. I chyba rzeczywiście tak jest – dodał.

Bońkowi podoba się natomiast sposób prowadzenia kadry przez Raula Lozano. – Słyszałem o tym, że ten Lozano wyrzucił zawodników za picie alkoholu. I dobrze zrobił. Ale gwarantuję wam, że po mistrzostwach Europy w Polsce zaraz zaczną go krytykować. Bo mamy w kraju takie nasze piekiełko – powiedział „Zibi”.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved