Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Sebastian Świderski: Te porażki są w naszych głowach

Sebastian Świderski: Te porażki są w naszych głowach

Sebastian Świderski, należy do najlepszych atakujących turnieju. Niestety biało- czerwonym nie będzie dane walczyć o medale. Przesądziły o tym porażki z Rosja (1:3) i Włochami (0:3). "Na pewno te porażki są jeszcze w naszych głowach" - powiedział Świderski.

Na pewno te porażki są jeszcze w naszych głowach i długo jeszcze w nich zostaną, bo wiadomo, w jakim celu przyjechaliśmy na te mistrzostwa. Mieliśmy walczyć o jeden z medali, a niestety, pozostaje nam znów walka o nieszczęsne piąte miejsce. Mimo to walczymy do końca i musimy także wygrać spotkanie z Portugalią, żeby zagwarantować sobie udział w następnych ME bez konieczności gry w eliminacjach. Powoli musimy myśleć już o przyszłości, o następnym sezonie, w którym czekają nas mistrzostwa świata – powiedział Świderski.

– Niestety, grając dobrze nie zawsze można być gwiazdą. Zresztą ja nie chcę być gwiazdą, bo nie taka jest moja rola w tej drużynie. Trzeba pamiętać o tym, że to jest gra zespołowa i na każdym turnieju trzeba grać 8-10 zawodnikami. Nie można wygrać wszystkich meczów samą gołą szóstką. Ja nie chcę być wychwalany, bo ocenia się cały zespół i cały zespół nie spełnił oczekiwań kibiców, naszych i trenera. Potrzeba nam jeszcze czasu, bo widać, że ta praca, którą ciężko wykonujemy na treningach, nie jest na darmo, przynosi efekty i nawet debiutanci prezentują się dobrze – dodał.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved