Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Raul Lozano: Zagraliśmy pięć dobrych spotkań

Raul Lozano: Zagraliśmy pięć dobrych spotkań

Z gry zespołu jestem zadowolony, inna sprawa to osiągnięty wynik i on pozostawia niedosyt, mówił po zakończeniu zwycięskiego meczu z Portugalią na Mistrzostwach Europy 2005 trener reprezentacji Polski siatkarzy Raul Lozano.

Zagraliśmy w mistrzostwach pięć dobrych spotkań – powiedział trener reprezentacji. – We wszystkich zespół nie zszedł poniżej pewnego, wysokiego poziomu. Osiągnięty wynik pozostawia jednak niedosyt.

Raul Lozano przypomniał, że lecąc do Rzymu chciał, żeby – przede wszystkim zespól zagrał najlepiej jak potrafi, a w turnieju zobaczymy co z tego wyniknie i gdzie nas zaprowadzi.Mecz z Rosją był najlepszy w wykonaniu reprezentacji w całym sezonie, ale niestety został przegrany – powiedział polski trener. – Pragnę podkreślić, że po Portugalii była to najmłodsza drużyna turnieju. Wystąpiło w niej wielu debiutantów. Mógłbym wymieniać tych co zabrakło, ale po co? Grają ci co są i nie jest ważne kogo nie ma.

Raul Lozano prowadzi polski zespół od początku tego sezonu reprezentacyjnego po zwycięstwie w konkursie ogłoszonym przez Polski Związek Piłki Siatkowej na trenera kadry.

W tym roku grały dwie drużyny – powiedział argentyńczyk. – Do końca Ligi Światowej nie w pełni sił byli Sebastian Świderski, Dawid Murek. Potem Paweł Zagumny doznał w meczu z Chinami poważnej kontuzji oraz musiałem nałożyć sankcje dyscyplinarne na trzech innych graczy. Wierzę, że ten ostatni fakt więcej się nie powtórzy.

Mało w mistrzostwach Europy grał kapitan reprezentacji Piotr Gruszka. – Był po prostu w Rzymie w słabszej formie – powiedział trener Lozano. – Na tej pozycji mamy czterech równych graczy. Są jeszcze Murek, Świderski i młody Michał Winiarski.<;/p>

Raul Lozano podkreślił, że „nie boi się powrotu do kraju i jest gotów podjąć z każdym dyskusję na temat gry reprezentacji”.

Przyjmuję każdą konstruktywną krytykę. Nie akceptuję natomiast złośliwości. Mogę rozmawiać na temat gry drużyny w bloku czy ataku. Polska jest demokratycznym krajem i każdy może wypowiadać swoje zdanie. Nie zgadzam się natomiast ze sposobem myślenia kilku osób.

W czasie sezonu ligowego, który rozpocznie się w połowie października, trener Lozano chce przede wszystkim oglądać mecze polskich drużyn w europejskich pucharach i „wielką czwórkę” w Polskiej Lidze Siatkówki (Skrę Bełchatów, PZU AZS Olsztyn, Wkręt Met Domex AZS Częstochowa, Jastrzębski Węgiel), z tych klubów pochodzi najwięcej kadrowiczów. Trener Lozano nie zamierza natomiast ingerować w pracę trenerów klubowych.

Gdyby Montali przyjechał do klubu, który prowadziłem i próbował mi udzielać wskazówek, to posłałbym go do wszystkich diabłów – powiedział Lozano. – Na całym świecie trenerzy są zazdrośni o swoją pracę.

Dodał, że chętnie będzie rozmawiać z każdym polskim trenerem, który zwróci się do niego po radę. Lozano poinformował, że w czasie zgrupowania kadry w Spale dla polskich trenerów były szeroko otwarte. Zgłosiło się czterech szkoleniowców i trzech chciało porozmawiać. Zapytany kto, odpowiedział: bez nazwisk.

Reprezentacja polskich siatkarzy wraca do kraju w piątek, a najważniejszym zadaniem jej trenera w najbliższych dniach będzie uaktualnienie włoskiego paszportu.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved