Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Po meczu Polska – Ukraina: Opinie trenera i zawodników

Po meczu Polska – Ukraina: Opinie trenera i zawodników

Polacy pokonali wczoraj Ukrainę 3:1 w swoim przedostatnim meczu fazy grupowej ME 2005 w Rzymie. Po spotkaniu wypowiedzieli się: trener reprezentacji Polski, Raul Lozano, oraz zawodnicy - Piotr Gruszka, Sebastian Świderski i Dawid Murek.

Raul Lozano:

– Wygraliśmy zasłużenie. Właściwie mecz od pierwszego seta należał do nas. W tym spotkaniu my dyktowaliśmy tempo. Zbyt dużo błędów zrobiliśmy tylko w przegranym secie. Zwycięstwo z Ukrainą rozwiało wątpliwości, które powstały po klęsce z Włochami. Dla mnie najważniejsze jest to, że wygraliśmy, że to zwycięstwo przybliżyło nas do awansu do następnych mistrzostw Europy.Sebastian Świderski:

– Fizycznie czuję się bardzo dobrze. Udo mnie nie bolało. Grałem na 80 %, aby nie ryzykować. Zagraliśmy dobry mecz. Zwycięstwo poprawiło nasze nastroje po klęsce z Rosją i Włochami. Trzeba powtórzyć piąte miejsca z dwóch ostatnich mistrzostw Europy. Chcemy więc zająć trzecie miejsce w grupie, żeby nie grać w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2007. Wtedy, po zakończeniu sezonu ligowego, mielibyśmy więcej czasu na odpoczynek. W tych mistrzostwach brakowało nam Pawła Zagumnego, z którym drużyna grałaby lepiej.

Dawid Murek:

– Porażki z Rosją i Włochami, które wyeliminowały nas z walki o medale, siedzą jeszcze w głowach i bardzo bolą. Chcieliśmy wygrać z Ukrainą. Motywacja do gry i walki o jak najwyższe miejsce jeszcze jest. Chcemy awansować do mistrzostw Europy, które odbędą się za dwa lata w Rosji. Dzisiejsze zwycięstwo nad Ukrainą zwiększyło naszą szansę na realizację tego celu. Koledzy z zespołu twierdzą, że mimo braku awansu do półfinałów, są pełni motywacji do dalszej gry.

Piotr Gruszka:

– Jestem zadowolony ze zwycięstwa, nawet jeśli jest mi przykro z powodu straconego seta. Już myślimy o jutrzejszym meczu z Portugalią.

źródło: onet.pl, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved