Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2005: Dzień czwarty – grupa A, Rosja i Włochy w półfinałach

ME 2005: Dzień czwarty – grupa A, Rosja i Włochy w półfinałach

W grupie A, Polska pokonała wczoraj Ukrainę 3:1. W takim samym stosunku, Rosjanie pokonali Portugalczyków, a Włosi wygrali ze Słoweńcami. Polskie nadzieje na półfinały przygasły po meczu Rosjan, a prysły, po sukcesie Włochów. Rosjanie i Włosi, już dzisiaj zapewnili sobie miejsca w półfinałach.

W pierwszym dzisiejszym meczu grupy A, Polska pokonała Ukrainę 3:1. W takim samym stosunku, w drugim meczu dnia, Rosjanie pokonali Portugalczyków, a w ostatnim – Włosi wygrali ze Słoweńcami. Polskie nadzieje na półfinały przygasły po zwycięskim meczu Rosjan, a całkowicie prysły, po sukcesie Włochów. Rosjanie i włosi, na kolejkę przed zakończeniem meczów grupowych, awansowali do półfinałów.

Portugalczycy zaskoczyli Rosjan w pierwszym secie. Wygrali do 23, rozbudzając nadzieje polskich kibiców na udział Polaków w półfinałach. W drugim secie Rosjanie opanowali jednak sytuację, a w dwóch następnych ich przewaga była coraz bardziej widoczna. Ostatecznie mecz wygrali Rosjanie 3:1, zapewniając sobie prawo gry o medale.

Portugalia – Rosja 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 18:25)

Podobnie jak Portugalczycy Rosjan, tak w pierwszym secie zaskoczyli Chorwaci Włochów. Była to ostatnia iskierka polskich szans na półfinały. Szybko jednak zgasła – Włosi już w drugim secie opanowali sytuację, wygrywając wyrównaną walkę do 24. W następnych dwóch setach Chorwaci nie mieli już nic do powiedzenia.

Włochy – Chorwacja 3:1 (20:25, 26:24, 25:17, 25:19)