Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > SPS Zduńska Wola – szybki powrót do I ligi?

SPS Zduńska Wola – szybki powrót do I ligi?

W połowie sierpnia, na oficjalnej stronie internetowej klubu, przygotowjącego drużynę mężczyzn do rozgrywek w II lidze, podano informację, że zawodnikami SPS-u najprawdopodobniej zostaną Wojciech Wesołowski, były zawodnik Chemika Bydgoszcz, oraz były zawodnik AZS Nysa – Sławomir Krypel.


Nowym libero SPS Zduńska Wola, w przyszłym sezonie, miałby być były zawodnik AZS Nysa – Sławomir Krypel. Ten 26-letni, mierzący 181 cm zawodnik, występował wcześniej także w zespole AZS Politechnika Gliwice. Ostatni sezon spędził w Nysie, gdzie rozegrał kilka spotkań w Polskiej Lidze Siatkówki. Zawodnik w połowie sierpnia miał rozpocząć treningi z drużyną SPS-u.

Wojciech Wesołowski, były zawodnik Chemika Bydgoszcz, był wymieniany jako kolejny kandydat do gry w drużynie SPS Zduńska Wola. 32-letni wychowanek Juranda Malbork miałby grać w Zduńskiej Woli na pozycji przyjmującego, czyli na pozycji, na której SPS pilnie poszukuje doświadczonych graczy.Obaj zawodnicy pojawili się 17 sierpnia po raz pierwszy na treningu zespołu. Do chwili obecnej nie pojawiła się jednak żadna oficjalna informacja ze strony klubu, czy zostały z nimi podpisane kontrakty na przyszły sezon.

Ostatnio obaj pojawili się w składzie SPS-u, kiedy ten, w piątek, 2 sierpnia, rozgrywał pierwszy w tym sezonie mecz sparingowy, podejmując we własnej hali II-ligową drużynę Czarnych Rząśnia. Mecz wygrali zawodnicy ze Zduńskiej Woli.

SPS Zduńska Wola – Czarni Rząśnia 3:2 (23:25, 19:25, 25:18, 25:15, 15:9)

Skład SPS-u: Marcin Laskowski, Piotr Piotrowski, Rafał Hendel, Filip Frankowski, Wojciech Wesołowski, Maciej Kordysz, Sławomir Krypel (libero) oraz Robert Nowak, Maksymilian Paszak, Mariusz Rakowski.

Dzisiaj (środa, 7 sierpnia) odbędzie się kolejny mecz sparingowy zespołu SPS Zduńska Wola. O godzinie 17:00, we własnej hali, SPS będzie podejmował Bzurę Ozorków. W piątek natomiast odbędzie się drugi mecz pomiędzy tymi zespołami, tym razem w Ozorkowie.

W dzisiejszym meczu, w drużynie SPS testowany będzie środkowy, Piotr Pierzchalski (ostatnio Wilga Garwolin). To o tyle istotne, że prawdopodobnie w SPS nie zagra w przyszłym sezonie, trenujący w sierpniu z drużyną, środkowy – Artur Surgut, a SPS pilnie musi poszukać zawodnika na tej pozycji.

Jeżeli Wesołowski i Krypel rzeczywiście pojawią się w przyszłym sezonie w drużynie SPS Zduńska Wola, to będzie to na tyle istotne wzmocnienie, że niedawny spadkowicz z serii B, może włączyć się do walki o szybki powrót do I ligi.[line=200,center]Najnowsze wieści ze Zduńskiej Woli

Na stronie klubowej pojawiło się oficjalne sprawozdnie z ostatniego posiedzenia Zarządu, na którym między innymi zatwierdzono skład szerokiej kadry drużyny na nowy sezon. Wojciech Wesołowski i Sławomir Krypel są w tej kadrze.

W dniu 5 września odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki w Zduńskiej Woli. W posiedzeniu brali udział prezes zarządu, Andrzej Abramowicz, członkowie zarządu, Dariusz Kapciak, Mirosław Jaros oraz trener, Grzegorz Zawierucha.

Podsumowano wyniki zgrupowania, które odbyło się w Zduńskiej Woli, w dniach od 16.08 do 31.08.2005r. W zgrupowaniu brali udział zawodnicy II ligowej drużyny oraz wielu zawodników z drużyny III ligowej. Podczas zgrupowania odbywały się dwa treningi dziennie, pierwszy przed południem a drugi wieczorem. Po zakończeniu zgrupowania, w dniu 2 września rozegrano mecz sparingowy z II ligową drużyną Czarni Rząśnia. Wynik sparingu potwierdza niezłe przygotowanie drużyny do zbliżających się rozgrywek pucharowych, w których pierwszy mecz zostanie rozegrany 21 września w Zduńskiej Woli.

Zarząd rozważył również celowość wzięcia udziału w turnieju organizowanym w Wieluniu, w dniach 17-18.09.2005 roku. Ostateczna decyzja zapadnie na początku przyszłego tygodnia. Ustalono również termin kolejnego sparingu, który odbędzie się w środę, w hali w Zduńskiej Woli o godzinie 17:30.

Decyzją zarządu zostały wprowadzone do sprzedaży karnety na wszystkie mecze II ligi. Posiadanie karnetu uprawnia do bezpłatnego wstępu na mecze pucharowe.

W trakcie posiedzenia wyrażono wiele merytorycznych opinii na temat przyszłości drużyny i zduńskowolskiej siatkówki. Ustalono szeroki skład kadry drużyny, w której znajdą się:

1.  Domagała Krzysztof
2.  Frankowski Filip
3.  Hendel Rafał
4.  Kordysz Maciej
5.  Krypel Sławomir
6.  Kupis Adrian
7.  Laskowski Marcin
8.  Michalak Piotr
9.  Nowak Robert
10. Paszak Maksymilian
11. Pierzchalski Piotr
12. Piotrowski Piotr
13. Rakowski Mariusz
14. Stanisławski Łukasz
15. Wesołowski Wojciech

źródło: spsautomark.xt.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved