Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Sebastian Świderski: Pięknie graliśmy i pięknie przegraliśmy

Sebastian Świderski: Pięknie graliśmy i pięknie przegraliśmy

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich siatkarzy, Sebastian Świderski, był po meczu mocno zdenerwowany. - Pięknie graliśmy i pięknie przegraliśmy - powiedział. - To bardzo denerwujące. Mimo że włożyliśmy dużo wysiłku, to w spotkaniu z Włochami nie będziemy zmęczeni - deklaruje Świderski.

– Mogło być 3:0 dla nas – mówili po przegranym meczu z Rosją (1:3) polscy siatkarze.

Z opiniami naszych zawodników zgadza się słynny przed laty włoski zawodnik, Andrea Zorzi, który w mistrzostwach Europy akredytowany jest w roli dziennikarza. – Macie znakomity zespół – mówił Andrea Zorzi. – Tej porażki nie możecie się wstydzić. W poniedziałek moi rodacy staną przed bardzo trudnym zadaniem. W spotkaniu z Rosją zabrakło wam trochę szczęścia. Mogliście wygrać nawet 3:0.

Polscy siatkarze podkreślali, że kluczowym momentem były nieprzyjęte zagrywki Siergieja Baranowa w drugim secie, gdy Polska prowadziła 16:11 i dyktowała warunki gry. – W żaden sposób nie mogliśmy sobie poradzić z serwisami Rosjanina – powiedział polski środkowy, Daniel Pliński. – Mimo to mieliśmy w tym secie piłki setowe. Mogliśmy wygrać ten mecz 3:0. Wielka szkoda. Jeżeli zagramy tak z Włochami, to możemy być o wynik spokojni.

Daniel Pliński podkreślił, że w ataku cała drużyna zagrała bardzo dobrze, a w decydujących momentach zabrakło dobrego przyjęcia. – Nie można mieć pretensji do naszych przyjmujących, gdyż były to potężne uderzenia – zakończył Daniel Pliński.

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich siatkarzy, Sebastian Świderski, był po meczu mocno zdenerwowany. – Pięknie graliśmy i pięknie przegraliśmy – powiedział. – To bardzo denerwujące. Mimo że włożyliśmy dużo wysiłku, to w spotkaniu z Włochami nie będziemy zmęczeni – deklaruje Świderski.

źródło: onet.pl