Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2005: Dzień trzeci – grupa A

ME 2005: Dzień trzeci – grupa A

Dzisiaj, w ramach Mistrzostw Europy mężczyzn, odbyły się tylko trzy spotkania w grupie A. Drużyny grupy B, która swoje mecze rozgrywa w Belgradzie, miały dzień przerwy. Potyczki Ukrainy z Portugalią oraz Rosji z Chorwacją rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku.

W pierwszym rozegranym dziś meczu reprezentacja Portugalii podejmowałą Ukrainę.

Portugalczycy pierwszą partię wygrali do 20 w 22 minuty. W drugim secie oba zespoły do drugiej przerwy technicznej szły łeb w łeb. Jednak to Ukraina schodziła na czas techniczny z jednopunktową przewagą. Następne cztery punkty zdobyli Ukraińcy i do końca seta nie oddali już inicjatywy rywalowi. Wygrywając tym samym tę partię do 20.

Trzeci set to od początku dominacja drużyny Portugalii (8:5), później Ukraińcy doszli rywala i doprowadzili do remisu po 15. Końcówka seta należała do Ukrainy, która wygrywa trzeciego seta do 20.

Początek czwartej odsłony meczu był najbardziej zacięty, jednak w końcowej części seta Portugalczycy popełnili mniej błędów i w konsekwencji wygrali 25:21.

W tie-breaku wyrównana walka trwała do stanu 4:4, później Ukraina odskoczyła na dwa punkty, mimo to Portugalczycy nie spuścili z tonu i zdołali doprowadzić do remisu po 10. Rozpędzona Portugalia nie dała wydrzeć sobie zwycięstwa i wygrała piątą partię do 13.

Portugalia-Ukraina 3:2 (25:20, 20:25, 20:25, 25:21,15:13 )

W trzecim meczu dzisiejszego dnia Chorwacja, po bardzo wyrównanym meczu przegrała z Rosjanami.

Pierwszy set trwał tylko dwadzieścia pięć minut. Chorwaci zaskoczyli wszystkich, wygrywając go 25:21.

Druga partia toczyła się pod dyktando „sbornej”. Rosjanie odskoczyli przeciwnikom na kilka punktów i już do końca nie oddali przewagi – set zakończył się wynikiem 18:25.

Kolejna odsłona była niemal identyczna. Zespół zza naszej wschodniej granicy od początku stworzył sobie przewagę, potem tylko konsekwentnie grał punkt za punkt i zwyciężył do 20.

Wydawało się, że czwarta partia będzie uwieńczeniem awansu „sbornej” do półfinału. Siatkarze z Rosji jednak rozluźnili się i musieli uznać wyższość będących „w gazie” Chorwatów. Przegrali 21:25.

O wyniku spotkania decydował tie-break. Chorwacja zaczęła bardzo dobrze. Od początku odskoczyła rywalom na dwa punkty. W pewnym momencie prowadziła nawet 11:8, ale wtedy nastąpił przestój. „Sborna” zdobyła siedem punktów z rzędu i zakończyła mecz na swoją korzyść.

Chorwacja – Rosja 2:3 (25:21, 18:25, 20:25, 25:21, 11:15).