Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Lozano: Popularność siatkówki w Polsce jest nie do opisania

Lozano: Popularność siatkówki w Polsce jest nie do opisania

"Trener Polaków, Argentyńczyk Raul Lozano mówi o sobie, że jest szczęśliwcem" - piszą dzisiaj włoskie media. To osoba, której nie cieszą pojedyncze zwycięstwa, osoba, która czerpie bardzo wiele radości z życia, ze swojej pracy.

Jestem szczęśliwym emigrantem. Jeśli myślę o Włoszech to myślę o tym, co dałem tutaj z siebie jako człowiek i oczywiście trener. Muszę podziękować Włochom, ponieważ to tutaj pracowałem przez lata, uczyłem się, podnosiłem swój poziom. Ciepło wspominam zawodników z którymi pracowałem. Nawet tutaj w Rzymie są przecież Cisolla, Paparoni, Corsano i Mastrangelo z któymi miałem przyjemność pracować – powiedział Lozano włoskim dziennikarzom.

Włoski dziennikarz zapytał Lozano jak polscy kibice przyjęli nowego, zagranicznego trenera.Dobrze, bardzo dobrze, po raz pierwszy w życiu słyszałem taki hałas na meczu. Popularność tej dyscypliny w Polsce jest absolutna i nie do opisania. Jeśli we Włoszech rozdawałem po meczu 40 autografów to w Polsce rozdaję ich 400. Zawodnicy nie wychodzą z hali jeśli najpierw nie ma przed wejściem ochrony. Oni są znani wszędzie. Być może tutaj to nie jest zrozumiałe, ale w Polsce siatkówka jest tak popularna jak we Włoszech piłka nożna, albo nawet popularniejsza.

Ten sam dziennikarz zapytał również o najbliższy mecz polskiej reprezentacji, z Włochami właśnie.

Ja się cieszę, że zagramy przeciwko Włochom. Chciałbym zawsze trafiać na ekipy takie jak Brazylia, Włochy czy Rosja, żeby zawodnicy mogli grać coraz pewniej i podnośić swoje umiejętności, tak jak to zrobili w meczu z Rosją wczoraj. Z meczu na mecz z tą ekipą jest coraz lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved